Monday, May 23, 2022

FOTO/ Lulet janë dekori më i bukur i oborrit të familjes Tufi në Shkodër...

Sekretin për të pasur lule të shëndetshme dhe të bukura e ruajnë me fanatizëm zonjat e kësaj...

FOTO/ Në oborrin e familjes së doktor, Frederik Shirokës të krijohet një ndjesi e...

Në oborrin e familjes së doktor, Frederik Shirokës të krijohet një ndjesi e bukur qetësie.

FOTO/ Në oborrin e familjes Barbullushi, lulet kanë shërbyer si frymëzim për krijuesit e...

Në oborrin e familjes Barbullushi, lulet kanë shërbyer si frymëzim për krijuesit e mirënjohur shkodran, Zyhdi e...

Kopshti i familjes Jubani në Shkodër të uron mirëseardhjen mes luleve shumëngjyrëshe…

Kopshti i familjes Jubani 💐🌺 të uron mirëseardhjen mes luleve shumëngjyrëshe dhe aromave të trëndafilit, karafilave, mandarinës,...

Gjenialiteti i arkitekt Sinanit/ Pse nuk vendosen zogjët në xhaminë e Kuşkonmaz?…

Xhamia Kuşkonmaz që në gjuhën shqipe do të thotë xhamia në të cilën nuk zbresin zogjët, është...

Ndahen çmimet e përvitshme “HAMIT BORIÇI”, Boriçit i akordohet titulli ‘Mirënjohja e Bashkisë Shkodër‘…

Unioni i Gazetarëve Shqiptar ka organizuar edicionin e pestë të dhënies së çmimeve “Hamit Boriçi” për gazetarët...

“Art dhe Trashëgimi”. Fakulteti i Arteve, prezanton për vizitorët në Kalanë Rozafa, 25 punime...

Në përmbyllje të ciklit të workshopeve “Art dhe Trashëgimi", me pjesëmarrjen e studentëve të Universitetit të Shkodrës,...

“Shkodra nëpërmjet monumenteve të kulturës”/ Imazhet e fotografëve të rinj bëhen pjesë e një...

Nën kujdesin e veçantë të Ministrit të Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, zj. Edona Bilali dhe si...

Edukimi përmes kulturës në institucionet arsimore. DRTK Shkodër marrëveshje bashkëpunimi me Departamentin e Gjeografisë…

Programi i edukimit përmes kulturës në institucionet arsimore: Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Shkodër marrëveshje bashkëpunimi me...

VIDEO/ Malësi e Madhe, historia e familjes muslimane që ruan kishën prej 120 vitesh…

Ky është Ismet Ibraj, një besimtar musliman në fshatin Hysaj të Malësisë së Madhe familja e të...

Latest article

VIDEO/ 20 vjeçarja nga Shkodra humb kontrollin, ndërron jetë 73 vjeçarja…EMRI…

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20...

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dyshohet për një të vdekur…

Nje aksident eshte shenuar vetem pak minuta me pare ne superstraden Lezhe - Shkoder, ne afersi te...

Milan fiton titullin kampion pas 11 vitesh pritje…

Scudetton e fiton Milan! Të besuarit e Stefano Piolit arritën që të bëjnë siç duhet detyrat e...