Thursday, August 5, 2021

Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese, Manastirliu thirrje: Mbetet ende alerti...

Teksa sot hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese të vendosura në kuadër të pandemisë së koronavirusit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu...

Vala e të nxehtit, ISHP këshilla qytetarëve: Pini sa më shumë ujë dhe lëngje...

Instituti i Shëndetit Publik u ka sugjeruar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e...

Covid-19 në Shqipëri: Asnjë humbje jete, 8 të shëruar dhe 3 raste të reja...

Asnjë humbje jete dhe tre raste të reja me Covid-19, janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë.  

BE heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët, çfarë duhet të dini përpara se të...

Pas më shumë se një viti, qytetarët shqiptarë do të mund të udhëtojnë së shpejti drejt Bashkimit Europian për udhëtime jo thelbësore...

Del protokolli anti-COVID: Si do të bëjmë plazh dhe ushqehemi gjatë pushimeve…

Ministria e Turizmit ka miratuar protokollin e masave anti-COVID-19 që do të jenë në fuqi dhe të detyrueshme për t’u zbatuar për...

COVID-19/ Asnjë humbje jete dhe vetëm 2 raste të reja në 24 orët e...

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2,618 testime, nga të cilat kanë...

Situata e Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja në 24 orët...

Asnjë person nuk ka humbur jetën në vendin tonë nga Covid-19, në 24 orët e fundit.  Ministria e Shëndetësisë...

Pa test PCR dhe pa nevojën e dëshmisë së vaksinimit, Mali i Zi hap...

Mal i Zi ka hapur kufijtë për të gjithë qytetarët që duan ta vizitojnë. Agjencia kroate HINA njoftoi të shtunën se autoritetet...

Nuk shënohet asnjë vdekje Covid në vend, ja sa raste të reja u regjistruan...

Gjatë 24-orëve të fundit nuk është shënuar asnjë vdejkje Covid në vend, ndërkohë që janë regjistruar 22 raste të reja nga 3661...

Nesër hiqet maska dhe ndryshon ora policore/ Policia e Shtetit paralajmëron qytetarët. Kthehen patentat...

Një ditë para hyrjes në fuqi të masave të reja për shkak të situatës nga koronavirusi, Policia e Shtetit i bën thirrje...

Latest article

Sinoptikanët: Era, problem për flakët…

Teksa Shqipëria digjet nga flakët, aspak favorizues nuk duket as moti. Sipas sinoptikanëve vendi do të ketë prezencë të vranësirave dhe rrebeshe...

Zjarr edhe në malin e Taraboshit…

Harta e zjarreve u zgjerua edhe drejt Veriut të vendit. Vatra më e re e zjarrit u hap në malin e Taraboshit...

Si sot, 99 vite më parë, lindi Loro Boriçi!

Ai ishte një nga futbollistët më të njohur shqiptarë. Lindi në Shkodër, ku me Vllazninë luajti vitet e para për të provuar...