Sunday, September 27, 2020
Sport

Sport

Lajme sporti nga vendi dhe bota. Rezultate, analiza, fotografi e video nga evenimentet e fundit sportive në futboll, basketboll, etj

‘Këtë sezon s’kemi frikë askënd, s’kufizohemi as për titull!’ Xhaferi thirrje Ministrisë së Shëndetësisë:...

16 blerje ka bërë Vllaznia në merkaton e verës, duke u tjetërsuar plotësisht nga sezoni i kaluar...

Vllaznia është “mbretëresha” e merkatos, mesfushori firmos me “provë”. Gati edhe afrimi i mbrojtësit...

Vllaznia nuk ka në plan që të ndalet këtë merkato. Klubi ka siguruar shërbimet e Fjoart Jonuzi...

Kaos në Shqipëri! Futbolli në grevë kundër qeverisë, bojkoti jehonë në mediat italiane

Bojkoti që ka ndërmarrë Liga e Profesionistëve në Shqipëri ka marrë një vëmendje të madhe edhe në...

Vllaznia nuk ndalet, firmos me një tjetër lojtar…

Vllaznia firmos edhe me nje tjeter futbollist. Fjoart Jonuzi eshte futbollisti me i ri i kesaj skuadre.

Vllaznia zyrtarizon lojtarin e ri, një boshnjak në qendër të sulmit…

Nuk ka me dyshìme, Haris Dilaver eshte lojtari i rì i Vllaznise. Sulmuesì boshnjak...

VIDEO/ Sezoni i ri në kampionat dhe Liga Unike, flet trajneri i Vllaznisë Bilali…

Trajneri i Vllaznise ne basketboll per meshkuj Afrim Bilali ka folur per pergatitjet e kuqebluve te koshit...

“Me këtë ekip Vllaznia kap Europën”, Krymi: Nëse afrohet edhe një qendërsulmues cilësor, jemi...

Te Vllaznia janë shtuar pretendimet. Tomas Brdariç në stol dhe 14 afrimet e bëra kanë shtuar “oreksin”...

Kërkesa për faljen e gjobave, Duka: Për Tiranën e Vllazninë, ndryshe rrezikojnë falimentin

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka treguar sot se një nga kërkesat e Ligës Profesionsite, ajo për...

Informaliteti në futboll, presidenti i Vllaznisë: Jo gjueti shtrigash, të niset nga fillimi

Informaliteti është kthyer në një problem në çdo sport në Shqipëri, madje kryeministri Rama ka premtuar zerimin...

Teuta zgjat kontraten me sulmuesin shkodran, Rubin Hebaj…

Teuta i ka zgjatur kontratën për një vit tjetër sulmuesit Rubin Hebaj, deri në verën e 2021,...

Latest article

Shkodër/ Banorët e fshatit Hot i Ri bllokojnë rrugën (VIDEO)

Banorët e fshatit Hot i Ri, komuna Rrethina Shkodër kanë bllokuar rrugën ditën e sotme.

Dështon sërish policia/ I rrethuan banesën që prej mëngjesit, Talo Çela ‘shpëton’ nga duart...

Një tjetër operacion për të kapur të shumëkërkuarin Talo Cela ka dështuar. Burime për Faxweb.al bëjnë me...

“Më thanë mos trego dënimin”/ Shpëton Valdrin Pjetri, dosja e Italisë mbyll hetimet në...

Valdrin Pjetri i shpëton akuzave të prokurorisë. I dalë fitues nga gara një emërore për bashkinë e...