Thursday, August 5, 2021

Muriqan/ Kapet me 14.3 kg kokainë 42 vjeçari…

Muriqan, Shkodër. Parandalohet dhe goditet një tjetër rast i tentativës për trafikim të drogave të forta.

Krapi po zhduket / Cfare po ndodh me peshkimin në liqenin e Shkodrës…

Kur bie nata në liqenin e Shkodrës, peshkatarët niset për gjueti dhe drita të zbehta fillojnë të pluskojnë mbi ujë.

Malësi e Madhe/ Hapet pika e përbashkët kufitare me Malin e Zi në, Rama...

Është hapur sot në Grabom të Malësisë së Madhe pika e përbashkët kufitare me Malin e Zi, duke shënuar kështu edhe hapat...

Policia e Shkodres arreston 3 përsona…

Shkodër/ Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar. Vihet në pranga 47-vjeçari i...

Për armë zjarri, tani mund të aplikoni në e-Albania! Ja dokumentet që ju nevojiten…

Personat të cilët kanë dëshirë apo nevojë për tu pajisur më armë zjarri, regjistrimi për nxjerrjen e licensave tashmë mund ti kryeni...

Vllaznia firmos me mbrojtësin senegalez Fallou Diagne

Mbrojtësi Fallou Diagne nga sot është pjesë e KF Vllaznia. Mbrojtësi senegelaz me nënshtetësi franceze ka firmosur një kontratë me klubin tonë...

Aksident në aksin Shkodër-Velipojë, humbin jetën dy të rinj…

Shkodër/Informacion paraprak. Me datë 31.07.2021 rreth orës 02:45, në vendin e quajtur ‘’Mbi sukë’’, në rrugën Shkodër-Velipojë, si rezultat i shpejtesisë në kthesë,...

Sali Berisha i përgjigjet ambasadores së SHBA-së: Gabove rëndë…

Njoftim shtypi! Sot ambasadorja e SHBA Yuri Kim, me nje deklarate fyese per cdo demokrat dhe shqiptar duke iu...

Vllaznia firmos me sulmuesin 25 vjeçar nga Kroacia…

Klubi i Futbollit Vllaznia bën të ditur se ka firmosur me futbollistin Ante Aralica. Sulmuesi 25 vjeçar kroat do të jetë pjesë...

Italia lehtëson masat për udhëtarët shqiptarë, futet në fuqi karantina 5 ditore…

Në kuadër të situatës pandemike të kohëve të fundit, Italia ka ndryshuar sërish rregullat e udhëtimit për vendet që nuk janë në...

Latest article

Sinoptikanët: Era, problem për flakët…

Teksa Shqipëria digjet nga flakët, aspak favorizues nuk duket as moti. Sipas sinoptikanëve vendi do të ketë prezencë të vranësirave dhe rrebeshe...

Zjarr edhe në malin e Taraboshit…

Harta e zjarreve u zgjerua edhe drejt Veriut të vendit. Vatra më e re e zjarrit u hap në malin e Taraboshit...

Si sot, 99 vite më parë, lindi Loro Boriçi!

Ai ishte një nga futbollistët më të njohur shqiptarë. Lindi në Shkodër, ku me Vllazninë luajti vitet e para për të provuar...