Sunday, September 27, 2020

Apple këtë shtator plot supriza, ja se çfarë do të prezantojë për publikun sot

Apple ka në plan të prezantojë produkte të reja sot në orën 19:00 me kohën e Europës...

Studenti nga Tetova e transformon në moderne makinën e vjetër polake, përmes një sistemi...

Kjo makinë është prodhim i vitit 1990, por sistemi elektronik i saj nuk dallon shumë nga autoveturat...

Krijohet kostumi antikoronavirus, mjekët do të jenë 100% të mbrojtur dhe nuk do të...

Kriza e koronavirusit ka bërë që specialistë nga e gjithë bota të punojnë për t’i ofruar njerëzimit...

Vodafone kërkon largimin nga Shqipëria, nxjerr në shitje aksionet për vlerën e çmendur, pati...

Në një kohë kur është një nga kompanitë me çmimet më ab.uzive, dhe më shumë të deno.ncuara...

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme…

Whatsapp është një nga aplikacionet e njohura të mediave sociale në botë, por duket se këtë mbrëmje...

Galaxy Note 20 shfaqet në përdorim përpara debutimit…

Samsung do të prezantojë telefonin me 5 Gusht në ftesat e dërguar për mediat ditën e djeshme....

Nga Londra në Nju Jork për tre orë?! Supersoniku gati për fluturim në 2021

Lëvizja do të ndihmojë t`i hapet rruga fluturimeve të para komerciale supersonike që prej kohës kur avioni...

10 sekretet e WhatsApp…

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm. Kompania në...

TikTok/ SHBA ndalon aplikacionin kinez…

Shtetet e Bashkuara “po shqyrtojnë mundësinë” e ndalimit të aplikacioneve kineze, përfshirë TikTok, për shkak se ato...

WhatsApp zyrtarizon ndryshimet, që do të ndodhin javën e ardhshme…

Aplikacioni më popullor i mesazheve, Whatsapp, ka zbuluar ndryshimet e reja që do të jenë gati ditët...

Latest article

Shkodër/ Banorët e fshatit Hot i Ri bllokojnë rrugën (VIDEO)

Banorët e fshatit Hot i Ri, komuna Rrethina Shkodër kanë bllokuar rrugën ditën e sotme.

Dështon sërish policia/ I rrethuan banesën që prej mëngjesit, Talo Çela ‘shpëton’ nga duart...

Një tjetër operacion për të kapur të shumëkërkuarin Talo Cela ka dështuar. Burime për Faxweb.al bëjnë me...

“Më thanë mos trego dënimin”/ Shpëton Valdrin Pjetri, dosja e Italisë mbyll hetimet në...

Valdrin Pjetri i shpëton akuzave të prokurorisë. I dalë fitues nga gara një emërore për bashkinë e...