Monday, October 18, 2021

Elvis Naçi: Kam vendosur që spitalin t’ja shes Baba Mondit për 850 milion, me...

Imami Elvis Naçi ka vendosur të shesë spitalin " Continental"që ka në pronësi. Naçi thotë se spitalin do t’ja...

“Living Buna”, Edona Bilali jep lajmin për zbatimin e projektit në përmirësimin e habitateve…

Në kuadër të thirrjes së dytë të projektit “Living Buna”, i cili ka prioritet përmirësimin e habitateve, nxitjen e turizmit të qëndrueshëm...

Rritja e çmimeve, papunësia etj, BSPSH Shkodër paralajmeron protesta…

Protestoni per te drejtat tuaja te mohuara, protestoni per nje te ardhme me te mire!Eshte momenti te ngrini zerin tuaj kundrejt padrejtesive...

Ndryshimi i orës, një orë para apo një pas – akoma pa dakordim rreth...

Edhe pse Komisioni Evropian tre vite më parë propozoi heqjen e ndryshimit të orës gjatë dimrit, vendet anëtare ende nuk janë pajtuar...

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Punimet tek Ura e Bunes/ Reagon Helidon Bushati : Fatet e Shkodrës nuk janë...

"Me të drejtë shumë banorë të Shkodres janë të paqartë mbi projektin e By-Passit Investimet duhet të jenë për...

Prishja e pedonales së molos në Shkodër, reagon deputiti i PS, Benet Beci…

Të nderuar miq, siç jeni në dijeni, projekti i bypass-it te Shkodres, sidomos bypass 2, ka problematika të mbartura zgjidhjesh jo optimale...

Bashkia Shkodër e prerë : Ndalni punimet, nuk ka leje ndertimi për këtë ndërhyrje…

Bashkia Shkodër është dakordësuar me Fondin Shqiptar të Zhvillimit për propozimin për rishikimin e projektit të investimit “Ndërtim i By Pass Perëndimor...

Loti i dytë i By Pass-it, Inxhinieri i projektit tregon se si e...

Pedonalja tek ura e Bunës brenda pak ditësh nuk do të ekzistojë më. Pemët do të priten ndërsa e...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...