Monday, September 27, 2021

Nga Shkodra në Vlorë për të takuar studenten nga Berati! Kush është 30-vjeçari që...

Plagosi me armë zjarri një 20 vjeçare, falë reagimit në kohë kapet dhe arrestohet brenda pak minutash autori i dyshuar i ngjarjes....

VIDEO/ Policia e Shkodres arreston 8 përsona, sekuestrohen armë dhe drogë…

https://youtu.be/_mpJjy7QAOM Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar “Buna 2021”, për goditjen e veprimtarisë kriminale...

Bllokohen nga Policia e Shkodres, 5 automjete që transportonin lëndë drusore të prerë në...

Shkodër Vijon zbatimi i planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Bllokohen nga...

Adriatik Llalla dënohet me dy vite burg/ Ish-Kryeprokurorit i konfiskohet pasuria…

Dënohet me 2 vite burg ish-kryeprokurori Adriatik Llalla. Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në fuqi vendimin...

Aksident në aksin Shkodër-Hani i Hotit, plagosen dy drejtuesit e mjeteve…

Shkodër/ Informacion paraprak Më datë 21.09.2021, në aksin rrugor Hani i Hotit–Shkodër, në fshatin Omaraj, automjeti tip Nissan me...

Shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë, shuhet familja Gjoka! Nderron jetë edshe djali...

Enriko Gjoka 12 vjeç, e vetmja dritë shprese e mbetur për familjen Gjoka, nuk ia ka dalë t’i mbijetojë plagëve të marra...

Policia e Shkodres arreston 4 përsona për ndertim të paligjshëm…

Shkodër/Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Vihen në pranga 4 shtetas për shpërdorim të tokës, shkatërrim...

Shkodër/ Qarkullonte me armë zjarri me vete, vihet në pranga 42-vjeçari…

Shkodër/ Kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje.

Prej 9 muajsh dyshohej se u dogj në makinën e tij në Pukë, gjendet...

Merr fund misteri mbi zhdukjen në Shqipëri të biznesmenit italian Davide Pecorelli, e ndryshe nga çfarë dyshohej, ai është gjetur i gjallë në...

Në burg për vrasjen e dy vëllezërve Bilali, avokati i Arsen Stojkut: Po mbahet...

https://youtu.be/LtJxL85TYew Artan Gjuzi, avokati i Arsen Stojkut i cili bashkë me Mislim Ramën akuzohen si bashkëpunëtorë në...

Latest article

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Tre komisionet hetimore dhe çmimi i bukës, Basha: Gati ofensiva në parlament…

Opozita nis betejën parlamentare. Lulzim Basha u shpreh në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së grupit parlamentar se opozita do të nisë...