Thursday, August 5, 2021

“Kemi faj që na vodhën zgjedhjet”, Marku me tone të ashpra: PD është në...

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Lezhë, Mark Marku mbajti një fjalim me tone të ashpra ditën e sotme gjatë Kuvendit Kombëtar.

Analiza e zgjedhjeve, PD bën bilancin: Qeveria bleu votat, qarqet ku mund të marrim...

Një analizë prej 13 pikash përmbledh argumentet e Partisë Demokratike si një analizë për zgjedhjet e 25 prillit ku akuzon maxhorancën për...

Gjashtë deputetë të Kuvendit të Serbisë deklarojnë se e njohin pavarësinë e Kosovës…

Gjashtë deputetë të Kuvendit Popullor të Serbisë janë deklaruar se e njohin pavarësinë e Kosovës në një takim të zhvilluar me kryeministrin...

Masakra në Velipojë/ PD: Edi Rama ka dorëzuar Shqipërinë në duart e krimit. Policia...

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  GRETA BARDELI Sot është një ditë e dhimbshme për Velipojën, për Shkodrën dhe mbarë Shqipërinë.

“Vetëgjyqësia aty ku rendi nuk ekziston”. Helidon Bushati reagon për ngjarjen e rëndë në...

Vetëgjyqësia aty ku rendi nuk ekziston. Bilanci tragjik i mëngjesit të sotëm në Velipojë është këmbana e alarmit që...

Selami Jenisheri bën deklaratën e papritur: Në shtator do përsëritet situata e vitit 1997...

Në seancën e fundit kur flet si deputeti nga foltorja e Kuvendit, Selami Jenisheri nuk i ndal deklaratat e papritura duke thënë...

Negociatat s’u hapën, Rama: Bashkimi Europian dështoi, por jeta vazhdon, do shkrijmë kufijtë…

“Bashkimi Europian dështoi, por jeta vazhdon”. Kryeministri Edi Rama nga Maqedonia në konferencën e përbashkët me homologun Zoran Zaev ishte mjaft kritik...

Zgjedhje të reja lokale?/ Seanca maratonë në Gjykatën Kushtetuese, qeveria ”mban shpresat” te afati...

Ka rinisur prej mesditës seanca në Gjykatën Kushtetuese, ku do të diskutohet në lidhje me kërkesën e Shoqatës së Bashkive, për të...

Lulzim Basha fiton bindshem në Shkodë/ Ja si votuan demokratet…

Ne Shkoder mbyllet procesi i numerimit te votave, fiton Lulzim Basha me shumice votash. Nga 3100 anetar me te...

Ruçi largohet nga politika: Pas 30 viteve erdhi momenti, në shtator dorëzoj mandatin e...

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka rrëfyer në Kongresin e Partisë Socialiste se do të tërhiqet nga politika. Ai...

Latest article

Sinoptikanët: Era, problem për flakët…

Teksa Shqipëria digjet nga flakët, aspak favorizues nuk duket as moti. Sipas sinoptikanëve vendi do të ketë prezencë të vranësirave dhe rrebeshe...

Zjarr edhe në malin e Taraboshit…

Harta e zjarreve u zgjerua edhe drejt Veriut të vendit. Vatra më e re e zjarrit u hap në malin e Taraboshit...

Si sot, 99 vite më parë, lindi Loro Boriçi!

Ai ishte një nga futbollistët më të njohur shqiptarë. Lindi në Shkodër, ku me Vllazninë luajti vitet e para për të provuar...