Monday, October 18, 2021

Kriza energjitike/ Kryeministri Rama në konferencë urgjente…(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë urgjente për media,duke iu drejtuar me një mesazh qytetarëve, për krizën energjitike.

“Fluturon” çmimi i karburanteve në Shqipëri, shtrenjtohen nafta dhe gazi…

Cmimi naftës ka arritur një rekord të ri në treg. Një litër naftë këtë fundjavë po i afrohet cmimit prej 180 lekë.

T2, ekonomia po rikuperohet, Ibrahimaj: Kemi rritjen më të madhe në Rajon në 6...

Bazuar në të dhënat e tremujorit të dytë, ekonomia shqiptare tregon se ka aftësi rikuperuese. Në gjashtë muajt e parë të vitit...

Si prodhuesit e miellit i shpëtuan gjobave totale për më shumë se 500 milionë...

Ditën e mërkurë, Komisioni i Konkurrencës vendosi me shumicë të thjeshtë votash të mos ndërmarrë sanksione ndaj katër kompanive në tregun e...

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

3.3 milionë të huaj hynë në Shqipëri gjatë Verës…

Ardhja e turistëve të huaj në Shqipëri gjatë këtij sezoni veror tregon për një frymëmarrje të turizmit vendas pas vitit të vështirë...

”Accor” hap premium hotel ne Malin e Zi duke çuar ne male Swissôtel…

Accor, Grupi lider ne bote per hospitalitet, e shtrin portofolin e tijte markes premium edhe ne jug – lindje te oEuropes. Grupi...

Çmimet e banesave u rritën me 6.7% në gjysmën e parë të këtij viti…

Çmimet e banesave kanë vijuar rritjen edhe në gjysmën e parë të këtij viti. Sipas Bankës së Shqipërisë, Indeksi...

Rikuperohet turizmi, në gusht i afrohet nivelit të 2019, vetëm 1.3% më pak…

Sektori i turizmit u rikuperua ndjeshëm këtë verë pas kufizimeve pandemike të vitit të shkuar, por gjatë gushtit numri i vizitorëve gati...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...