Friday, August 6, 2021

Numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Gaza rritet në 212, përfshirë 61...

Ministria palestineze e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës...

VIDEO/ Gaza, Izraeli rrafshon me raketa zyrat e Al Jazeera dhe Asociated Press…

Ndërtesa ku ndodhen zyrat e Al Jazeera dhe Asociated Press janë bombarduar pak minuta më parë.

VIDEO/ Digjen flamujt izraelitë/ Në Gjermani shpërthejnë protestat kundër Izraelit…

Qindra gjermanë dolën në protestë kundër Izraelit. Në Hanover, policia ndërhyri për të shpërndarë...

Luftimet në Rripin e Gazës, shkon në 87 numri i palestinezëve të vrarë, mes...

Situata mes Izraelit dhe Palestinës vijon të jetë e tensionuar. Avionët luftarakë izraelitë kanë vazhduar të sulmojnë...

Rritet në 53 numri i palestinezëve të martirizuar nga sulmet izraelite në Gaza…

Me humbjen e jetës edhe të 5 personave të tjerë, është rritur në 53 numri i palestinezëve...

Avionët izraelitë vazhdojnë me bombardimet në Gazën e bllokuar…

Avionët ushtarakë izraelitë po vazhdojnë të bombardojnë lokacione të ndryshme në Rripin e Gazës së bllokuar, raporton...

Drejtori i Vakëfit të Mesxhid Al-Aksasë i bën thirrje botës islame për ndihmë…

Drejtori i Vakëfit të Mesxhid Al-Aksasë, Sheikh Omar al-Kiswani, nëpërmjet altoparlantëve të Haram Al-Sherifit i bëri thirrje...

205 të plagosur palestinezë në sulmet e policisë izraelite në Kudsin Lindor…

205 është numri i të plagosurve në sulmet e policisë izraelite ndaj palestinezëve në Xhaminë Al-Aksa, në...

Roja bregdetare greke përpiqet t’i vërë flakën azilkërkuesve…

Komanda e Rojës Bregdetare Turke njoftoi të shtunën se ka shpëtuar 41 azilkërkues në Detin Egje të...

BE-ja bie dakord për lejimin e udhëtimeve, si një masë drejt rihapjes së turizmit...

Vendet e Bashkimit Europian ranë dakord për të lejuar nisjen e udhëtimeve, si një hap drejt rihapjes...

Latest article

Sinoptikanët: Era, problem për flakët…

Teksa Shqipëria digjet nga flakët, aspak favorizues nuk duket as moti. Sipas sinoptikanëve vendi do të ketë prezencë të vranësirave dhe rrebeshe...

Zjarr edhe në malin e Taraboshit…

Harta e zjarreve u zgjerua edhe drejt Veriut të vendit. Vatra më e re e zjarrit u hap në malin e Taraboshit...

Si sot, 99 vite më parë, lindi Loro Boriçi!

Ai ishte një nga futbollistët më të njohur shqiptarë. Lindi në Shkodër, ku me Vllazninë luajti vitet e para për të provuar...