Sunday, November 28, 2021

Franca i akordon 100 euro çdo qytetari për përballimin e rritjes së çmimit të...

Qeveria franceze ka njoftuar se do të paguajë 100 € për çdo qytetar i cili ka të ardhura mujore deri në 2...

Ndryshojnë rregullat drejt Italisë, vaksinë, test PCR ose vetëizolim 5-ditor…

Rregullat për të udhëtuar drejt Italisë kanë ndryshuar. Për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë drejt shtetit Italian duhet të jenë të pajisur...

Talebanët shpallin amnisti për zyrtarët shtetërorë: Kthehuni në punë, rifilloni stilin e jetës tuaj...

Talebanët kanë njoftuar një amnisti të përgjithshme për të gjithë zyrtarët shtetërorë, dhe sipas AFP-së u kanë kërkuar atyre të kthehen në...

Rusia: Presidenti u largua nga Afganistani me 4 makina dhe një helikopter plot me...

Sipas një njoftimi të ambasadës ruse presidenti afgan Ashraf Ghani u largua nga vendi me katër makina dhe një helikopter plot para....

Ndërron jetë ish-futbollisti gjerman Gerd Muller…

Gerd Muller, legjenda e futbollit gjerman, ka ndërruar jetë, njoftoi Bayern Munich në faqen e tij të internetit sot.

BE heq kufizimet e udhëtimit për shqiptarët, çfarë duhet të dini përpara se të...

Pas më shumë se një viti, qytetarët shqiptarë do të mund të udhëtojnë së shpejti drejt Bashkimit Europian për udhëtime jo thelbësore...

BE hap kufijtë për udhëtarët plotësisht të vaksinuar, rregullat e reja miratohen të premten

Shtetet anëtare të Bashkimit Europian ranë dakord këtë të mërkurë të rihapin kufijtë për të gjithë udhëtarët që janë vaksinuar plotësisht kundër...

Numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Gaza rritet në 212, përfshirë 61...

Ministria palestineze e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës...

VIDEO/ Gaza, Izraeli rrafshon me raketa zyrat e Al Jazeera dhe Asociated Press…

Ndërtesa ku ndodhen zyrat e Al Jazeera dhe Asociated Press janë bombarduar pak minuta më parë.

VIDEO/ Digjen flamujt izraelitë/ Në Gjermani shpërthejnë protestat kundër Izraelit…

Qindra gjermanë dolën në protestë kundër Izraelit. Në Hanover, policia ndërhyri për të shpërndarë...

Latest article

Dy telegrame një nga Ismail Qemali dhe Luigj Gurakuqi…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Nga Gjon Keka Me rastin e 28...

Neymar mbyll vitin?! Shikoni dëmtimin horror që pësoi gjatë ndeshjes (VIDEO)

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Kur menduan se PSG më në fund e kishte ekipin...

Cila Është Mosha E Duhur Kur Duhet Të Fillojë Kujdesi Për Zemrën…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Sëmundjet e zemrës janë shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme...