Tuesday, October 27, 2020

OPINION – Mbase do ta kërkojmë Jozefina Topallin me dimensionet e saj demokratike dhe...

Nga Xhahid BUSHATI Jozefinën nuk e njoh. Asnjëherë nuk e kam takuar. Kam ndjekur...

Shqiptaria, sandwich mes Evropës dhe Amerikës…

Nga Redi Shehu Vetëm në pak javë ndodhën dy zhvillime politike të rëndësishme tek...

Në Velipojë e Pashë Shtetin si Strucin në Rerë!

Nga Musa Kurtulaj Të merkuren në plazhin e Velipojës, Inspektoriati i Mbrojtjes se Territorit...

Rama përplaset me Bushatin në OPEN, ja fraza që “acaroi” kryeministrin (DEBATI)

Kryeminsitri Edi Rama është përplasur me analistin Andi Bushati teksa po diskutonin mbi situatën ekonomike në Shqipëri...

Pedagogu Hoti: Me çfarë të drejte dhûnohet për të dytën herë një fëmijë…

Nga Ardi Hoti “Çfarë nëne…” Numri një i Policisë së Shtetit...

Regjisori dhe shkrimtari Stefan Çapaliku reagon mbi te shkuaren dhe identitetin e Shkodres!

Meqë ra fjala te humbja e kujtesës, a mundet dikush me më thanë se si ka mundësi...

“Miqtë armiq në këto ditë çmendurie”

Nga Taulant Kopliku Jane te tmerrshem. Jane kaq te indoktrinuar saqe nuk po njoh...

Artisti ish-student i Ramës: Pse e çova në djall dhe dola kundër ish-mikut tim

Adrian Paci, ish-student dhe mik i kryeministrit Edi Rama doli publikisht kundër tij pas shembjes së Teatrit...

“Më vinte turp nga vetja”, gazetari rrëfen orët e makthit tek Teatri: Ik! Ik...

Gazetari i Fax News, Sokol Dema ka rrëfyer atë çfarë ka ndodhur mbrëmjen e 16 Majit dhe...

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...