Sunday, May 22, 2022

Stigmatizimi i “malokërisë”…

Nga Marlind Laçi: Nisur nga stigmatizimet institucionale mbi malokërinë këto dy ditët e fundit.

Shkodra humbi Majlindën, Majlinda fitoi Shkodrën…

Nga Nertil Jole Në tre shkrime të mia gjatë ditëve të kaluara jam përpjekur...

Drejt betejës së vakët të 6 marsit: Shkodra, vendi ku lufta është më e...

Nga Ylli Pata Shqipëria po shkon këtë të djelë në një proces zgjedhor të...

Situata në Ukrainë/ Qytetarët shkodranë dënojnë sulmin e Rusisë…

Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës dhe ngjarjet dramatike me popullatën civile atje po ndiqen me shqetësim edhe...

Situata në Ukrainë/ Qytetarët shkodranë dënojnë sulmin e Rusisë…

Sulmi i Rusisë ndaj Ukrainës dhe ngjarjet dramatike me popullatën civile atje po ndiqen me shqetësim edhe...

OPINION/ Suksesi i Majlindës në Shkodër ka filluar…

Nga Nertil Jole Gara e Shkodrës në zgjedhjet e pjesshme vendore është pa dyshim...

Kim Mehmeti: Evropa ndërmori hapin drastik kundër Rusisë – e përjashtoi atë nga Eurivizoni!

Nga Kim Mehmeti Mediat raportojnë se Rusia është përjashtuar nga festivali evropian i muzikës...

Big Brother si adhurim i tjetërsimit…

Nga Redi Shehu Duket e çuditshme, por, fakeqësisht rezultoi i vërtete, fakti se ky...

Vizita e Erdoganit, historike për Shqipërinë dhe për NATO-n…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, do të vizitojë këtë...

Anti-islamizmi opozitar si shkelje syri ndaj Perëndimit…

Nga: Marlind Laçi Në diskutimet intelektuale të momentit e deri tek konspiracionet më të rëndomta në debatin publik shqiptar...

Latest article

VIDEO/ 20 vjeçarja nga Shkodra humb kontrollin, ndërron jetë 73 vjeçarja…EMRI…

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20...

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dyshohet për një të vdekur…

Nje aksident eshte shenuar vetem pak minuta me pare ne superstraden Lezhe - Shkoder, ne afersi te...

Milan fiton titullin kampion pas 11 vitesh pritje…

Scudetton e fiton Milan! Të besuarit e Stefano Piolit arritën që të bëjnë siç duhet detyrat e...