Thursday, August 11, 2022

Nisma që fton çdo qytetar/ Elvis Naçi: Do rindërtojmë të gjithë pallatet e shkatërruara...

Elvis Naçi ka dhënë lajmin e madh në rrjetet sociale se ka marrë përsipër të rindërtojë të...

Sportistat shkodran dhurojnë gjak, solidarizohen me të prekurit nga termeti

Sportistet shkodrane jane solidarizuar me te prekurit nga termeti qe tronditi vendin. Nje inisiative...

Shkodra krijon grup solidariteti me profesionistë të inxhinierisë dhe ndërtimit për tërmetin

Marrë shkas nga situata e rëndë me tërmetin, në Shkodër është krijuar një grup solidariteti me profesionistë të...

KMSH, thirrje për solidarizim me familjet e prekura nga tërmeti

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë e ndjen të nevojshme dhe tepër urgjente që nëpërmjet të gjitha strukturave te tij, me...

Tërmeti/ Prishtina solidarizohet, mbledhin ndihma për familjet e prekura nga tër.meti

Thellohet tragjedia në vend dhe numri i viktimave vijon të rritet duke arritur në 13 persona, si pasojë...

5 mijë jetimë trajtim shendetësor falas , Elvis Naçi jep lajmin e bukur…

5 mijë jetimë do të marrin trajtim shendetësor falas, lajmin e mrekullueshem e ka bërë të ditur...

“Çuna, hajdeni se e fryva! Ishte koha kur nuk kishte teknologji…

"Çuna, hajdeni se e fryva! Do t'i zhdëpim sot ata të lagjes tjetër se herën e fundit na mundën kot fare. Mbani...

“Mjeshtri i Luleve” 84 vjeçari shkodran, që zbukuron qytetin”

84 vjeçari, Adnan Muka, i njohur në Shkodër si “Mjeshtri i Luleve”, prej vitesh punon vullnetarisht për lulzimin e lulishteve dhe ambienteve...

Rasti i Edion Bajraktarit, nis sensibilizimi! Shkodranët solidarizohen me rastin e 14 vjeçarit

Rasti i 14 vjeçarit Edion Bajraktari i publikuar një ditë më parë, nuk ka vonuar të marrë vemendjen e shoqatave dhe qytetarëve...

Shkodër/ Edion Bajraktari ka nevojë për ndihmë… 14 vjeçari vuan nga disa sëmundje!

Ky eshte Edion Bajraktari, 14 vjec dhe vuan nga hidrocefalos, epilepsia dhe autizmi! Prinderit e tij me shpresen se dicka do te...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...