Sunday, May 22, 2022

Qeveria planifikon rritje të çmimit të energjisë/ Qytetarët shkodranë nuk bien dakord me këtë...

Qeveria është duke përfunduar studimin për të ristrukturuar faturimin e konsumatorëve familjarë që harxhojnë më shumë energji...

Shkodër/ “Punë ka por mungojnë punëtorët”…

Bizneset po vuajnë për punëtorë. Në dyqanet, baret dhe restorantet e ndryshme të qytetit të Shkodrës shikohen...

Braktisja e vendit nga të rinjtë, grup-mosha 20-24 vjeç shënoi rënien më të fortë...

Struktura e popullsisë në vend po shënon ndryshime thelbësore strukturore, të ndikuara nga faktorë të shumë si...

Bashkia Shkodër nis pastrimin e Molos nga mbeturinat…

Pas lirimit të hapësirave publike, Bashkia e Shkodrës ka nisur pastrimin e pedonales së Molos nga mbetjet...

Nga Sandokani tek Ezeli apo Ronaldo, si ua vendosin shqiptarët emrin fëmijëve…

Kur vjen një fëmijë në jetë, emri që do të mbajë është shumë i rëndësishëm. Prindërit mendojnë...

Shqipëria drejt zbrazjes, 200 mijë më pak prej vitit 2021, bien edhe lindjet. Shtohen...

Viti i shkuar ka shënuar dyfishim të shqiptarëve që janë larguar nga vendi. Madje sipas të dhënave...

FOTO/ Bashkia Shkodër largon kuajt nga rrugët e qytetit…

Bashkia e Shkodrës vë në rrugën e zgjidhjes edhe problemin e lëshimit të kuajve në rrugët e...

Master plani i ndërhyrjeve për hyrjen e qytetit të Shkodrës…

Hyrja e qytetit të Shkodrës, me trashëgiminë historike e natyrore që e karakterizon si dhe me rëndësinë...

Shkodër/Mungojnë kuponat për pasaportë. Numri më i madh që mund të marrin në ditë...

Prej disa ditësh në sportelet e Postës Shqiptare të filialit të Shkodrës mungojnë kuponat për pasaporta biometrike....

VIDEO/ Çmimet e produkteve të shportës të papërballueshme. Qytetarët shkodranë: Jetojmë me shumë vështirësi…

Bordi i Transparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit një ditë më parë bëri publike çmimet për...

Latest article

VIDEO/ 20 vjeçarja nga Shkodra humb kontrollin, ndërron jetë 73 vjeçarja…EMRI…

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20...

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dyshohet për një të vdekur…

Nje aksident eshte shenuar vetem pak minuta me pare ne superstraden Lezhe - Shkoder, ne afersi te...

Milan fiton titullin kampion pas 11 vitesh pritje…

Scudetton e fiton Milan! Të besuarit e Stefano Piolit arritën që të bëjnë siç duhet detyrat e...