Tuesday, October 27, 2020

Gjesti i mrekullushëm, 23 fidanë për një fillim të mbarë në shkollen 9-vjecare Gruemirë

23 FIDANE PER NJE FILLIM TE MBARE 9-VJECARES GRUEMIRE. Gadishmeria e njerezve zemer mire...

VIDEO/ Gjysëm shekulli me “barrë” mbi shpindë..! Vuajtjet e grave shqiptare në fshatrat e...

Nder dekada menyra e jeteses dhe zhvillimi i teknologjise kane ndryshuar shume. Por jo per te gjithe....

FOTO/ Hyrja e Shkodrës drejt transformimit! “Ringjallet” Bexhisteni i Vjetër…

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin për rikualifikimin urban të hyrjes së qytetit të Shkodrës dhe...

Zmijani: Rikthimet në punë shoqërohen me subvensione…(VIDEO)

Me qellim rikthimin ne pune te punonjesve te larguar per shkak te pandemise qeveria ka vendosur disa...

Plan zhvillimi i zonës Baks-Rrjol, mbahet dëgjesa e parë publike…

Bashkia e Shkodrës ka organizuar sot dëgjesën e parë publike mbi Planin e Detajuar të Zonës me...

Mbi 800 mijë kosovarë erdhën në Shqipëri për pushime vetëm në muajin gusht

Qytetarët e Kosovës, duket se kanë vendosur të mbajnë gjallë industrinë e turizmit në Shqipëri edhe në...

Në pritje të rindërtimit pas tërmetit/ Shumë familje ende i kalojnë netët jashtë shtëpive

Familja e Zef Boçit në Fushë Mamurras të Kurbinit, ende jeton jashtë ambienteve të banesës së dëmtuar...

Laç, fillojnë punimet e projektit të banesave të financuar nga Turqia

Në Shqipëri kanë filluar punimet e projektit të financuar nga Republika e Turqisë, për ndërtimin e 524...

The Economist: Ballkani po mbetet pa njerëz, popullsia e Shqipërisë pritet të tkurret me...

“Po plaken, po vdesin, po largohen”. Kështu titullohet një artikull i fundit i revistës së njohur The...

Aplikimet për azil/ Shqiptarët, rekord në qershor!

Aplikimet për azil të shqiptarëve kanë shënuar tendencë rritëse në muajin qershor, pas një rënie të fortë...

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...