Friday, April 23, 2021

Komisioni Evropian propozon ndalimin e udhëtimit për 30 ditë

Komisioni Evropian propozon ndalimin e udhëtimit 30-ditor në vendet e Bashkimit Europian për shkak të koronavirusit. Presidentja...

Pas Britanisë, “Air Albania” ndërpret udhëtimet edhe me Turqinë

Mesditën e sotme u njoftua se qeveria ka marrë vendimin për pezullimin e fluturimeve me Britanine, ndërkohë që...

4 mjekë të infektuar nga koronavirusi, spitali del me thirrjen e rëndësishme

Spitali i Fierit i është drejtuar me një thirrje qytetarëve, që të gjithë që i drejtohen urgjencës...

Kompania më e madhe e luksit “braktis” parfumet, fillon prodhimin e dezinfektuesit

Situata në Francë, ashtu si dhe në vendet e tjera të Europës, po përkeqësohet dita-ditën me të...

LAJMI I FUNDIT/ Rama paralajmeron masen drastike për pensionistët…

PO PËRGATITEMI PËR NDALIMIN TOTAL TË DALJES SË PENSIONISTËVE NGA SHTËPIA, DERI KUR KJO LUFTË TË MBAROJË!...

Drejtoria e tatimeve Shkodër apel farmacive dhe ushqimoreve: Mos abuzoni me çmimet, publikon nr....

THIRRJE PËR SENSIBILIZIM COVID-19 Të nderuar tatimpagues! Administrata...

Komuniteti Rom mësyn Bashkinë Shkodër: “Skemi bukë, nuk ka ardh askush me u interesu”

Rreth 20 përsona të komunitetit Rom kanë mësyer Bashkinë e Shkodrës. Ato shprehen se kanë ngelur pa...

COVID-19, si shfaqen simptomat, si bëhen analizat dhe a zhduket vërtet në pranverë?

Teksa pandemia e coronavirusit vazhdon të përhapet, një numër i madh njerëzish kanë nisur të bëjnë pyetje...

“Zbulohen moshat e të prekurve me koronavirus në Shqipëri”: 3 janë në reanimacion

Kryeministri Edi Rama në fillim të kësaj jave ka nxjerrë dhe statistikat që la Shqipëria javën...

Britania e Madhe izolon “me dhunë” të gjithë të gjithë të moshuarit!

Britania e Madhe vendos të izolojë të gjithë moshat e thyera, janë apo s`janë të sëmurë. Izolimi...

Latest article

VIDEO/ Soreca mesazh për 25 Prillin: Përparimi drejt BE varet nga zhvillimi i këtyre...

Ambasadori i delegacionit të Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca ka dhënë një mesazh për qytetarët...

Shqiptarët, ndër 20 shtetet e para në botë dhe të parët në rajon, që...

Në kërkim të një jete më të mirë, prindërit shqiptarë nuk kanë ngurruar t’i nisin fëmijët të...

VIDEO/ “Shkodra me ju është gati për të bërë ndryshimin e madh” Benet Beci...

“Shkodra me ju eshte gati per te bere ndryshimin e madh” – kandidati Benet Beci ka motivuar...