Tuesday, September 28, 2021

Helidon Bushati takim me banorët e Postribës: Historinë e padrejtë të këtyrë 8 viteve...

Sot dhe çdo ditë me njerëzit e zakonshëm të Postribës.Janë njerëzit e fitores. Bashkimin më të madh...

Historia e ushtarit të FSK’së që u lind një javë pasi ia vranë babanë...

21-vjeçari Kadrush Ilazi, i cili është pjesë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, prapa vetës ka një...

Zbatimi i orës policore në Shkodër/ Drejtori Brahimaj: Më thoni një lokal hapur dhe...

Drejtori i Policisë së Shkodrës Niko Brahimaj ka këshilluar qytetarët për zbatimin e masave shtrënguese me qëllim...

ZYRTARE/ Teuta dhe Hebaj e mbyllin këtu, sulmuesi shkodran nuk vazhdon më me durrsakët

Rubin Hebaj nuk do të luajë më me Teutën. Klubi durrsak njoftoi sot ndërprerjen e bashkëpunimit me...

Myftiu i Shkodrës fton drejt ruajtjes së dinjitetit përballë sfidave të skllavërimit modern…

Nga minberi i xhamisë së Dërgutit, ditën e xhuma, më 1 janar 2021, Myftiu i Shkodrës, Imam...

PBB për frymë e Shqipërisë sa 31% e mesatares së BE-së më 2019, më...

Shqipërisë do t’i duhen dekada të tëra që të mund të arrijë standardet ekonomike të Bashkimit Europian,...

Shkodër/ Përkujtohet 30 vjetori i rihapjes së xhamisë së Plumbit…

U fal xhumaja në përkujtim të 30 vjetorit të rihapjes së xhamisë së Plumbit

“Valët e muzikës përçojnë virusin”/ Blendi Klosi lë gafën e vitit: Sa më e...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ndërsa shpjegonte arsyet për ndalimin e muzikës pas orës 20:00 në lokale...

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga...

Alvin Berisha vjen në Durrës, ja sa ka ndryshuar vogëlushi që i shpëtoi “ferrit”...

Alvin Berisha, vogëlushi i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri ka mbërritur në Durrës...

Latest article

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç.

Tre komisionet hetimore dhe çmimi i bukës, Basha: Gati ofensiva në parlament…

Opozita nis betejën parlamentare. Lulzim Basha u shpreh në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së grupit parlamentar se opozita do të nisë...