Tuesday, June 22, 2021

Zbatimi i orës policore në Shkodër/ Drejtori Brahimaj: Më thoni një lokal hapur dhe...

Drejtori i Policisë së Shkodrës Niko Brahimaj ka këshilluar qytetarët për zbatimin e masave shtrënguese me qëllim...

ZYRTARE/ Teuta dhe Hebaj e mbyllin këtu, sulmuesi shkodran nuk vazhdon më me durrsakët

Rubin Hebaj nuk do të luajë më me Teutën. Klubi durrsak njoftoi sot ndërprerjen e bashkëpunimit me...

Myftiu i Shkodrës fton drejt ruajtjes së dinjitetit përballë sfidave të skllavërimit modern…

Nga minberi i xhamisë së Dërgutit, ditën e xhuma, më 1 janar 2021, Myftiu i Shkodrës, Imam...

PBB për frymë e Shqipërisë sa 31% e mesatares së BE-së më 2019, më...

Shqipërisë do t’i duhen dekada të tëra që të mund të arrijë standardet ekonomike të Bashkimit Europian,...

Shkodër/ Përkujtohet 30 vjetori i rihapjes së xhamisë së Plumbit…

U fal xhumaja në përkujtim të 30 vjetorit të rihapjes së xhamisë së Plumbit

“Valët e muzikës përçojnë virusin”/ Blendi Klosi lë gafën e vitit: Sa më e...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ndërsa shpjegonte arsyet për ndalimin e muzikës pas orës 20:00 në lokale...

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga...

Alvin Berisha vjen në Durrës, ja sa ka ndryshuar vogëlushi që i shpëtoi “ferrit”...

Alvin Berisha, vogëlushi i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri ka mbërritur në Durrës...

Arrihet marrëveshja PS-PD për administrimin zgjedhor, garantohet vota e emigrantëve

Anëtarët e Këshillit Politik kanë arritur të përmbyllin marrëveshjen e arritur më 5 maj pas disa orësh...

Pasojat e frikshme të karantinës/ 26-vjeçari nga Wuhani shtoi 101 kilogram në pesë muaj...

Një 26 vjeçar në Wuhan ka shtuar 101 kilogram në një hapësirë kohore prej pesë muajsh kur...

Latest article

Vala e të nxehtit, ISHP këshilla qytetarëve: Pini sa më shumë ujë dhe lëngje...

Instituti i Shëndetit Publik u ka sugjeruar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e...

E gjithë Shkodra pa ujë, dëmtohen tre panele të rrjetit në stacionin e pompimit...

Mbrëmë ka patur një difekt të rëndë dhe janë demtuar tre panele të rrjetit të shpërndarjes së energjisë në stacionin e pompimit...

PORTIERI BOJAN ZOGOVIÇ RINOVON EDHE PËR NJË SEZON…

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur akordin dhe ka firmosur kontratën e re me portierin Bojan Zogoviç, për të qenë...