Tërmet me magnitudë 4.8, ja qytetet ku u ndjenë lëkundjet

0
354

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në vend.

Magnituda e tërmetit raportohet 4.8  e shkallës Rihter ndërsa thellësia 5 km.

Epiqendra e tërmetit mësohet ka qenë 17 km nga qyteti i Laçit dhe 27 km nga Durrësi.

Lëkundjet mësohet se janë ndjerë edhe në Lezhë e Shkodër.

PËRGJIGJU