Nga pasditja e sotme nisin reshjet e shiut, ja parashikimi i Meteo Alb…

0
83

PARASHIKIMI METEO

RESHJET
Sot pasdite (e enjte, dt.25) dhe nesër (e premte, dt.26) priten reshje mesatare në veri dhe në jug të vendit por lokalisht intensive në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër. Reshjet pritet të shoqërohen dhe me shtrëngata në qarqet Shkodër, Vlorë dhe Gjirokastër. Në pjesën tjetër të qarqeve priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e premte, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14 / 16 °C
në vendet e ulëta: 13 / 17 °C
në vendet malore: 7 / 9 °C

Era
Sot pasdite (e enjte, dt.25) dhe nesër (e premte, dt.26) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

ZJARRET NË PYJE

Sot pasdite (e enjte, dt.25) dhe nesër (e premte, dt.26), pritet niveli “S’KA RREZIK” në të gjitha qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Për më shumë:
https://www.geo.edu.al/skedaret/1637830011-RREZIQET_NATYRORE_2021.11.25.pdf

PËRGJIGJU