Fury sërish kampion bote, pas triumfit ndaj Wilderit

0
170

Tyson Fury është shpallur kampion i botës në kategorinë e rëndë të boksit për herë të dytë në karrierë, pasi e rrahu Deontay Wilderin në një meç drithërues të shtunën në Las Vegas.

Fury e rrëzoi në dysheme kundërshtarin e vet amerikan dy herë në rundet tre dhe pesë, para se ekipi i Wilderit ta hidhte peshqirin në ring në rundin e shtatë, duke e dorëzuar meçin.

MMA Gone Wild 🅙@MMAgonewild

Fury beats Wilder, again. #WildervsFury2 8076:47 AM – Feb 23, 2020Twitter Ads info and privacy301 people are talking about this

Boksieri britanik ishte tejet dominues dhe e fitoi çdo rund me një paraqitje të mrekullueshme në rimeçin e tij me amerikanin e pamposhtur në të kaluarën.

PËRGJIGJU