Monday, October 18, 2021

Shkodër/ Gjyqtarja merr topografin pa licensë për çështje pronësie!

Denoncimi i radhës në Stop vjen për ekspertin Eduard Kelmendi. Ndricim Bici, jë qytetar nga Shkodra, ka...

COVID 19 në Shkodër / Të prekurit punonjës në fasoneri dhe OSHEE

Zbardhen te tjera detaje sa i takon te prekurve nga Covid 19 ne Shkoder diten e djeshme.

Shkoder/ 2100 aplikime për pagen e “Luftës”…

Pergjate javes se pare te muajit prill prane tatimeve ne Shkoder jane kryer...

Aksident me 2 të plagosur në autostradë, mjeti luksoz godet trajlerin…

Një aksident ka ndodhur në aksin Milot-Lezhë pranë urës së Matit, ku një autoveturë ka goditur një...

Dy vjet në kërkim, arrestohet ish-regjistruesi i hipotekës (Emri)

Policia e Lezhës arrestoi të mërkurën ish-regjistruesin e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Lezhë, Eraldo Smaçi. 31-vjeçari...

Basha zgjedh shkollen 9 vjeçare në Dajç të Shkodrës për të dhënë mesazhin e...

Kryedemokrati Lulzim Basha ishte këtë të shtunë në Dajç me nxënës dhe prindër në shkollën 9-vjeçare “Shtjefën...

E mbështjellë me flamurin kuqezi, përcillet në varrezat e Sharrës Nexhmije Hoxha

Këtë të enjte rreth mesditës është përcjellë për në varrezat e Sharrës ish-bashkëshorjta e diktatorit Enver Hoxha,...

Kryebashkiakja Voltana Ademi pret Kryetarin e Keshillit Komunal Ulqin Ilir Capuni…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi, priti në një takim në zyrën e saj, Kryetarin e...

Të mërkurën nis dëbora, parashikimi i motit për javën e ardhshme

Java e parë muajit shkurt pritet të sjellë temperatura të ulëta, reshje dëbore e shiu në vendin...

Mirupafshim diell! Moti bën kthesën e fortë nga nesër

Prej disa ditësh, dimri po ndihet si pranverë për shkak të diellit të fortë dhe temperaturave relativisht të...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...