Sunday, July 3, 2022

Edhe AKEP ngre shqetësim për çmimet grabitqare në tregun celular…

Pas Autoritetit të Konkurrencës, edhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ngre shqetësim për përdorimin e çmimeve grabitqare në tregun e...

WhatsApp përpiqet të sigurojë përdoruesit për politikat e reja…

WhatsApp tha se nuk do të fshijë llogaritë dhe se nuk mund të shohë mesazhet personale të...

Samsung zbret çmimin e Galaxy Z Fold 2…

Samsung ka reduktuar çmimin e Galaxy Z Fold 2 me 200 dollarë që do të thotë se...

Tesla befason sërish, prodhim rekord të mjeteve elektrike në 3-mujorin e parë…

Kompania e prodhimit të makinave elektrike, Tesla, ka kaluar çdo parashikim të bërë për prodhimin që do...

Mercedes Eqs bëhet realitet, modeli me baterinë më të madhe në treg…

Me siguri është një nga risitë më të pritura në botën e automobilizmit, veçanërisht të modeleve elektrike,...

Elon Musk mban fjalën dhe bën të mundur teknologjinë! Tani mund të blini një...

CEO i Tesla, Elon Musk njoftoi se tani është e mundur të blini automjete Tesla në SHBA...

Çfarë po ndodh? Bien në shumë vende WhatsApp, Instagram dhe Mesenger…

Instagram, WhatsApp dhe Facebook Messenger kanë rënë për përdoruesit në të gjithë botën. Të...

Instagram do të ndalojë përfundimisht përdoruesit nën 13 vjeç…

Instagram së shpejti  do të përdorë teknologji të reja të inteligjencës artificiale për të kuptuar nëse një...

Vendet e Ballkanit nga Korriku pa tarifa për roaming…

Nga data 1 korrik 2021, qytetarët e Kosovës, gjatë qëndrimit në njërin nga vendet e Ballkanit Perëndimor,...

Turqia me armë të re, ndër më të mirat në ushtritë e NATO-s…

Pushka Kombëtare e Këmbësorisë MPT-76 është bërë më e lehtë për forcat e sigurisë. Kanë...

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗