Sunday, July 3, 2022

Ukrainë, vritet kameramani veteran i Fox News…

Fox News ka njoftuar se kameramani veteran Pierre Zakrzewski është vrarë derisa mbulonte luftën e Rusisë në...

Vdes njeriu të cilit iu transplantua zemra e derrit…

Ka vdekur personi i parë në botë që iu transplantua zemra nga një derr i modifikuar gjenetikisht.

Ministri britanik: Dronët turq po i dërrmojnë rusë në Ukrainë, por po u bëhet...

Ministri i Mbrojtjes së Britanisë së Madhe deklaroi se ushtria që ai drejton e ka furnizuar deri...

Rusia bombardon konsullatën e Shqipërisë në Ukrainë…

Konsullata e nderit e Shqipërisë në Kharkiv është shkatërruar nga bombardimet ruse, tha Ministria e Jashtme në...

“Edhe ju doni që ne të vritemi ngadalë”/ Zelensky reagon ashpër pasi NATO nuk...

Presidenti ukrainas, Volodomyr Zelensky ka ashpërsuar tonet ndaj liderëve perëndimorë dhe NATO-s, që nuk vendosi për ndalimin...

Presidenti Erdoğan thirrje Putinit për “armëpushim urgjent”…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka biseduar në telefon me presidentin rus Vladimir Putin, transmeton Anadolu...

Mbi 2000 civilë të vrarë në Ukrainë…

Autoritetet ukrainase kanë raportuar se më shumë se 2 mijë civilë janë vrarë në 7 ditë të...

Mbi 2000 civilë të vrarë në Ukrainë…

Autoritetet ukrainase kanë raportuar se më shumë se 2 mijë civilë janë vrarë në 7 ditë të...

Lufta në Ukrainë, Turqia mbyll kalimin e anijeve luftarake, bllokohen 4 anije ruse…

Turqia ka paralajmëruar vendet që lagen nga Detit të Zi ashtu edhe vendet e tjera, që të...

Ukraina ngre padi kundër Rusisë në Gjykatën e Hagës…

Ukraina ka paditur Rusinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, tha sot presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗