Sunday, July 3, 2022

Droni turk u bën gjëmën rusëve, tanket “thahen” për naftë…

Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2.

Turqia në krah të Ukrainës, Zelensky: Erdogan ka bllokuar kalimin e anijeve luftarake ruse...

Erdogan ka bllokuar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi, sipas një njoftimi të presidentit...

Rama: Lidershipi i Ukrainës në rrezik për jetën, mos e dhëntë zoti të shohim...

“Lidershipi i Ukrainës në rrezik për jetën mos e dhëntë zoti të shohim në orët në vijim...

VIDEO/ ‘Jemi të gjithë këtu’, presidenti ukrainas del në rrugët e Kievit, ja kush...

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka publikuar një video nga rrugët e Kievit pas raportimeve në mediat...

Rusia nis pushtimin e Ukrainës…

Në orët e para të mëngjesit të 24 shkurtit Rusia nisi aksionet kundër Ukrainës, çka për Kievin...

Rusia tallet me Perëndimin: Të na thotë kur do pushtojmë se po planifikojmë pushimet…

Zyrtarët e Rusisë janë tallur me perëndimin lidhur me paralajmërimin që Moska mund të pushtonte sot Ukrainën.

Protesta kundër kufizimeve në 3 vende europiane…

Protesta janë zhvilluar në Holandë, Francë dhe Zvicër për masat anti-COVID. Pasditen e e djeshme, u larguan...

Presidenti Erdogan rezulton pozitiv me koronavirus…

Bëhet e ditur se Presidenti i Turiqisë, Recep Tayyip Erdogan doli pozitiv në testin e koronavirusit (Covid-19).

NATO dërgon trupa dhe avionë në kufirin Rusi-Ukrainë…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Aleanca veriatlantike po përgatitet për një përshkallëzim të mundshëm të ...

EMRI/ Atentat në Belgjikë, vritet me armë zjarri krahu i djathtë i Ardian e...

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Një ngjarje e rëndë është shënuar në Belgjikë një mbrëmje...

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗