Tuesday, September 27, 2022

Bashkia e Tiranës miraton heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Për shkak të konstruksionit mbajtës të tarracave, që lidhet drejtpërdrejtë me sigurinë e jetës dhe shëndetit të banorëve...

“Tel hekuri për gjuhen e Medias”

Nga Zija Çela TEL HEKURI PER GJUHEN E MEDIAS Pesembedhjete vjet...

“Megaprojekti Kanali i Stambollit do ta çlirojë dhe mbrojë Bosforin”

Megaprojekti "Kanali i Stambollit" do të çlirojë dhe mbrojë ngushticën e Bosforit, i cili përshkon metropolin turk, tha...

Unioni i Gazetareve Shqiptare: Qeveri terhiq projektligjet e “Paketes Antishpifje”!

Kete thirrje e shperndan çdo anetar i UGSH Unioni i Gazetareve Shqiptare bashkohet ne...

Shkodër/ 13 dhjetori, 29 vite nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

13 dhjetori i vitit 1990 është dita kur në Shkodër u rrëzua busti i diktatorit Enver Hoxha....

Fotot/ Me shpejtësi rekord përfundon projekti, Pacolli tregon si do të jenë banesat që...

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë lajmin për përfundimin e projektit për ndërtimin e...

Dy javë pas tërmetit, Komiteti i Emergjencave jep të dhënat e plota të veprimeve...

Dy javë pas tërmetit të 26 nëntorit, Drejtori Qëndror të Komitetit Ndërministror të Emergjencave Civile, Bledi Çuçi​...

Elvis Naçi: Turp të flasim vidhen apo jo donacionet

Imami Elvis Naci dhe Arbër Hajdari gjatë emisionit Opinion kanë treguar se sa ndihma kanë mbledhur me...

Bardh Spahia publikon mesazhin: Në urgjencën e Shkodrës mungojnë ilaçet

Ish-deputeti Bardh Spahia denoncon se në urgjencën e Shkodrës mungojnë ilaçet e ndihmës së shpejtë.

Prençi: 80 veta te kavalishenca, një natë para tërmetit; Zheji: Zoti është i madh!

Në godinën e kavalishencës ku humbi jetën tragjikisht nga tërmeti kryekomisiar Bajram Hajdarmetaj,një natë më parë kishin...

Latest article

Mësohet kush do të jetë drejtuesi i ri politik për PS Shkodër…

Kryesia e Partisë Socialiste ka marrë disa vendime politike në funksion të fushatës së afërt elektorale.

Zgjedhjet Lokale/ Berisha konfirmon emrin e parë për bashkitë, ai është Bardh Spahia në...

Bardh Spahia është emri i parë që partia demokratike e ka të zyrtarizuar për zgjedhjet e 2023-it....

Mbledhja në PS, Edona Bilali : Ja e vërteta e fjalës time me keshilltarët...

Sqarim lidhur me mbledhjen e jashtëzakonshme të thirrur dje me këshilltarët bashkiak të Partisë Socialiste në Shkodër: