Thursday, August 11, 2022

Gazetari ngre alarmin, si po degradon godina e Bashkisë Shkodër…

Nga Bepin Kolvata Trishtuese te shohesh se si dite pas dite godina e bashkise...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 74 raste të reja, 89 pacientë të shtruar në spital

Marjeta DervishiInstituti i Shëndetit Publik Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i drejtohet me...

Aksident i fortë në rrugën Bardhyl, dy makina përplasen kokë më kokë…

Një aksident i fortë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Bardhyl në kryeqytet.

Agjencitë turistike në krizë, vendasit kërkojnë t’u kthehen paratë, të huajt anulojnë rezervimet

Ky sezon veror nuk ka nisur aspak siç agjencitë turistike e prisnin apo kishin menduar. Ato po...

Qéllon dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti i Ades së Velipojes…

Një lojëtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në...

“Koronavirusi po prek moshat e reja”, apeli i mjekut: Zbatoni me kujdes këto këshilla

Mjeku Tritan Kalo nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” i bën sërish apel qytetarëve që të...

Rrëfimi i një ish-dëshmitareje të Jehovait: I lashë, rilinda! Ja drama më e madhe...

Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që besonte se për çdo pyetje, apo sfidë...

Formohet koalicioni i parë i shqiptarëve në zgjedhet parlamentare në Malin e Zi…

Partia Demokratike e udhëhequr nga Fatmir Gjeka dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve nga Mehmet Zenka do të...

139 vjet nga vdekja e astronomit, matematikantit e filozofit shqiptar Hoxhë Hasan Tahsini

Hoxhë Hasan Tahsini u lind në fshatin e Ninatit, pranë Konispolit. Studimet e para i ndoqi në...

Juban, 2 familje në qiell të hapur Caka: Apel institucioneve dhe bizneseve, na ndihmoni…

10 minuta u deshen qe mundi i nje jete i familjes Caka te shkrumbohet. 2 familje qe...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...