Monday, October 18, 2021

E akuzojnë për blerjen e Spitalit Continental, Elvis Naçi: Të varfërit do kurohen falas,...

Prishja e imazhit të personave që kanë influencë të fituar e të merituar në publik nga veprat e tyre të mira, është...

“Elvis Naçi si Zhan Valzhani! Lereni në rrugën e tij”

Ditën e djeshme u përhap me shpejtësi lajmi se Elvis Naçi, një përfaqësues i njohur i fesë muslimane dhe një njeri me...

Komisioni Hetimor, Manja: Një material sekret ka ardhur nga Presidenti

Është mbledhur sërish sot Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, ndërsa dy janë pikat kryesore që janë diskutuar.

Xhamat e zinj në makina, ja sa është tarifa që duhet të paguani

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka zyrtarizuar të drejtën për të errësuar xhamat e automjeteve, por duke respektuar standarde...

Myftiu i Shkodrës: Konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e ngurta dhe bunkerizimi...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet...

U gjobit nga shteti Malazez, shoqata Bjeshkatarëve “Rumia” bën gjestin e mrekullueshëm për Irfan...

Shoqata Bjeshkatareve “Rumia” nga Ulqini ia paguan dënimin kolegut Irfan Domnorit nga Shkodra. Në...

Shkodër/ Karta e studentit, flet zv/Rektori Gezim Dibra

Karta e studentit ka bere serish lemsh studentet ne Shkoder, kjo pasi prane universitetit “Luigj Gurakuqi” nje kompani po ofron shërbimin e...

Mjerimi dhe skamja vazhdojnë të përhapen, Myftiu i Shkodrës: Drejtuesit mburren me çështje qesharake

Situata social-ekonomike shihet nga Myftiu i Shkodrës si mjaft problemtatike. Kjo sipas tij ka sjellë largime masive të të rinjve, për të...

“Katastrofat nuk njohin kufinj”, Prefekti i Shkodrës pjesë e konferences rajonale në Podgoricë

Në kuadër të zbatimit të projektit "Katastrofat nuk njohin kufinj", në qytetin e Podgoricës, Mal i Zi, po zhvillohet konferenca rajonale me...

Dita botërore e diabetit, Mlloja: zbulohen 3-4 pacienta të sëmurë çdo ditë

Ne diten boterore te semundjes se diabetit, ne nje komunikim per mediat mjekja endokrinologe Lindita Mlloja e cila dha disa keshilla se...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...