Apeli i komuniteteve fetare: Qëndroni në shtëpi, durimi është çelësi i besimit

0
368

Krerët e komuniteteve fetare në mesazhet e tyre kanë bërë thirrje për durim dhe besim në situatën e krijuar me koronavirusin.

Kreu i komunitetit mysliman tha se vendi është duke kaluar një sprovë ndaj kërkoi që të zbatohet kërkesa për të qëndruar në shtëpi.

Kryepeshkopi Janullatos bëri thirrje për të shmangur panikun dhe të ruhet gjakftohtësia.

Arqipeshkvi, George Frendo, po ashtu ka bërë thirrje për respektimin e masave.

Deri në orën 05:00 të së hënës në Shqipëri do të ndalohet lëvizja.

PËRGJIGJU