Xheni Halili merr drejtimin e PS, Edi Rama e emëron koordinatore në Shkodër…

0
1345

Xheni Halili eshte emeruar koordinatore e PS ne Shkoder. Lajmi konfirmohet nga burime prane PS Shkoder ku mesohet se ka qene vete Kryeministri Rama ai i cili ka vendosur per nje emerim te tille.

Vendimi eshte marre gjate vizites se Kryeministrit Rama ne Shkoder ku ky i fundit ka larguar nga kjo detyre Megi Ajtyresen dhe ka emeruar Xheni Halilin ne kete pozicion.

Xheni Hallili nuk eshte nje emer i panjohur per PS Shkoder. Ajo ka qene kryetare e Fresh ne seline roze ne Shkoder, anetare e Keshillit Bashkiak te Shkodres. Aktualisht Halili po menaxhon situaten e vaksinimit ne krye te Njesise se Kujdesit Shendetesore ne Shkoder.

Xheni Halili ka mbaruar studimet per Drejtesi nderkohe qe ka kryer disa specializime jashte vendit nderkohe qe diplomiar ne Master ne Suedi.

PËRGJIGJU