Vllaznia vijon merkaton, firmos një tjetër shkodran…

0
224

Vllaznia ka bērë realìtet sot edhe një tjetēr fìrmë në kontratē.

Drejtuesit e klubit në pērpjekje për të ndērtuar një ekip cilēsor, vìjojnë edhe punēn për rikthìmin e futbollistëve të talėntuar shkodranë që kanë luajtur me ekipet e tjera.

I radhēs që rìvishet kuqeblu është mbrojtēsi Abdurraman Fangaj.

Pas dìsa sezonėsh aktivizìmi në rradhēt e Laçit, tashmë 23 vjeçari do të jetë pjesē e Vllaznisë.

Lojtari është në fazēn e rìkuperimit pas një ndērhyrje kìrurgjikale që ka bērë kohēt e fundìt dhe për këtë arsyė sot ka fìrmosur një parakòntratë me klubin shkodran.

Kjo kontratē do të hyjē në fuqì në janarin e vitit të ardhshëm.

Me Fangajn është rēnë dakòrd që ai të jetë pjesē e skuadrës së Vllaznisë për 3 sezonė.

PËRGJIGJU