VIDEO/ OFL mbërrin në Shkodër me automjete të blinduara

0
441

“OFL”, njësia speciale Forca e Ligjit ka mbërritur ne orët e mesditës në qytetin e Shkodres, ku pas Shijakut e Durresit, behet qyteti i tretë që do të ndërhyje për të goditur pasurinë e personave të arrestuar si pjesë të grupeve kriminale, apo që janë të dyshuar si të përfshire ne trafiqe ndërkombëtare.

Nga burime pranë kësaj njësie thuhet se janë të evidentuara këto zona, sëbashku me objektet e shtetasve në fjalë dhe në orët e ardhshme policia do të zbardhe detaje të këtij operacioni. Pas sekuestros, në hetime përfshihet edhe SPAK e BKH.

PËRGJIGJU