Mos harroni çadrën nesër, reshje shiu në të gjithë vendin

0
219

Sot pasdite (e hënë, dt.27) dhe nesër (e martë, dt.28) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

Në qarkun e Shkodrës, Kukësit, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare. Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 7 / 15 °C
në vendet e ulëta: 6 / 14 °C
në vendet malore: 0 / 9 °C

ERA

Sot pasdite (e hënë, dt.27) dhe nesër (e martë, dt.28) pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

PËRGJIGJU