“Mix Martial Arts”/ Vllaznia Taekwondo 8 fitore dhe shpallet kampione Kombëtar…

0
41

Paraqitje e mahnitshme e ekipit të Vllaznisë në Kampionatin Kombëtar të Mix Martial Arts…!

•Të udhëhequr nga trajneri Elion Puka dhe zv. trajneri Gramoz Hasa, Vllaznia arriti rezultate të shkëlqyera ndaj një pjesëmarrjeje të gjerë dhe rivaliteti mjaft të madh.

8 ndeshje.

8 fitore.

8 kampiona kombëtar.

1. Nejla Uruçi 66 kg, kampione.

2. Shefqet Tivari 100 kg, kampion.

3. Kevin Bekteshi 65 kg, kampion.

4. Gersi Bardhi 60 kg, kampion.

5. Neual Uruçi 69 kg, kampion.

6. Hysen Kermenshtna 51kg, kampion.

7. Hakim Sytari 68 kg, kampion.

8. Esad Malaj 61 kg, kampion.

•1 luanesh e 7 luana.

Sot bejne krenarë gjithë Shkodren.

Vllaznia shpallet kampione absolute në kete kampionat.

•Ishe ti Dorian Dokaj qe hape siparin e trofeve 4 vite më parë, e tashmë këto sportistë do jenë duke ndjekur shembullin tënd ne vazhdimësi.

•Në këtë aktivitet që zhvillohet për herë të 7-të në Shqipëri, meritë e veçantë dhe falenderime të përzemërta shkojnë për Presidentin e Federatës Shqiptare të ndeshjes së lirë (Mix Martial Arts), z. Arjan Rizaj.

•Krenar me ju kudo qe shkelim!

PËRGJIGJU