Intervistë Blic/ Adili tregon ndeshjen dhe shokun më të mirë te Vllaznia…

0
206

Eshte nje nga lojtaret me te rendesishem te Vllaznise. Mevlan Adili eshte nje siguri e madhe ne mbrojtjen shkodrane.

Ne kete sezon po shkelqen me kuqeblute dhe ai ka nje merite te veçante qe skuadra ndodhet ne vendin e pare.

SportngaBajraktari kontaktoi me Adilin per ti marre nje interviste te shkurter dhe ‘ndryshe’…

1. Adili, ndeshja me e bukur me Vllaznine?
– Fitorja me Tiranen ne minuten e 97-te.

2. Ndeshja me e “keqe”?
– Jo me keqe, por me shume peshe dhe pergjegjesi ka qene kunder Beselidhjes.

3. Sulmuesi me i veshtire qe keni pasur perballe?
– Ndoshta Shkurtaj.

4. Skuadra me e veshtire, qe keni hasur veshtiresi ndaj saj?
– Kukesi.

5. Skuadra qe e keni mposhtur me lehte?
– Elbasani.

6. Skuadra qe pelqeni pas Vllaznise?
– Vllaznine ne vendin e pare.

7. Skuadra qe keni me “inat”?
– Nuk kam inat asnje ekip, por respekt per te gjitha ekipet.

8. Shoku me i mire te Vllaznia?
– Ideal Lekiqi, per mua ka noten 10.

9. Me i forte kampionati shqiptar apo maqedonas?
– Kampionati Shqiptar.

10. Skuadra big europiane me te cilen do enderronte te luante Adili?
– Ac Milan. /SportngaBajraktari

PËRGJIGJU