FNSH postoblloqe në rrugët e shkodrës, kontrolle automjeteve…

0
290
FOTO ILUSTRUSESE

Ashtu si ne te gjithe vendin edhe ne Shkoder eshte zbatuar i Ardi Veliut per te kontrolluar te gjitha mjetet te cilat dyshohet se jane te vjedhura.

Qe nga mengjesi deri ne oret e mbremjes forcat e policise se Shkodres se bashku me efektiv te FNSH kane patrulluar ne pika te ndryshme te Shkodres.

Gjate paradites FNSH dhe policia kane patrulluar ne rrugen Shkoder Hani i Hotit, nderkoha qe pasditja per blute e Shkodres kane qendruar ne hyrje te Shkodres.

Me maska dhe me armatim, ato kane ndaluar cdo mjet te dyshuar, nderkohe qe ende nuk ka nje bilanc te rezultateve te ketij operacioni.

Njoftim Policia e Shtetit

Po ndodh në të gjithë vendin

Vijon zbatimi i detyrave të përcaktuara në planin e masave për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë, me mjete të blinduara pa dokumentacionin përkatës, për goditjen e trafiqeve të paligjshme dhe bllokimin e mjeteve të vjedhura si dhe mbajtjen nën kontroll të personave me precedent kriminal.

FNSH-ja, Shqiponjat, Patrullat e Përgjithshme, Policia Kriminale dhe ajo e Qarkullimit Rrugor, pika kontrolli të lëvizshme, në orare të ndryshme ditën dhe natën, por edhe kontrolle të befasishme për automjetet në lëvizje në të gjitha qytetet e vendit.

Si rezultat i kontrolleve, gjatë 72 orëve të fundit, janë shoqëruar në Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe, një numër i konsiderueshëm automjetesh luksoze, të cilat do t’i nënshtrohen verifikimit të dokumentacionit.

Njëkohësisht janë shoqëruar në të gjitha Drejtoritë Vendore, 134 persona me precedent kriminal apo pa dokument identifikimi me vete, të cilët qarkullojnë në orët e vona të natës. Këta persona i janë nënshtruar verifikimeve dhe kontrolleve të mëtejshme.

Kontrolle të tilla me afat kohor të shkurtër, do të vijojnë në të gjithë vendin edhe në ditët e ardhshme.

PËRGJIGJU