COVID 19, ndërron jetë një pacient tek Sanatoriumi

0
134

Ndërron jetë një pacient, i prekur nga koronavirusi, që ndodhej i shtruar në spitalin e Sanatoriumit.

Mësohet se pacienti kishte disa sëmundje bashkëshoqëruese, si diabet dhe hipertension.

Viktima ishte shtruar më herët në Sanatorium, por u transferua në spitalin Infektiv dhe më pas sërish tek COVID 2, pasi gjendja e tij u rëndua.

PËRGJIGJU