Monday, October 18, 2021

Tërmeti “shkund” dhe mediat, pas presionit qeveritar, mbyllen tre faqe kritike

Që qeveria në një situatë të tillë të gjendjes së jashtëzakonshme është vendosur me shpatulla pas murit për...

Rama: Basha të vijë në tryezë, me Presidentin diskutuam sikur s’ka ndodhur asgjë

Kryeministri Edi Rama thotë se Lulzim Basha duhet të ulet në tryezë dhe të diskutojnë për gjëra...

Bashkia Shkodër ofron akomodim për 250 përsona të prekur nga termeti

Bashkia e Shkodrës, ndjek në vazhdimësi, me dhimbje e shqetësim situatën e jashtëzakonshme të krijuar nga tërmeti në...

Shkon në 27 numri i të vdekurve, nxirren nga rrënojat çifti i të moshuarve

Lajme të hidhura na vijnë nga Thumana ku bëhet me dije se një çift të moshuarish është nxjerrë...

Gjysmëhëna e Kuqe Turke dërgon ndihma pas tër.metit në Shqipëri

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka dërguar dy maune me çadra, batanije dhe mjete të higjienës, bashkë me tetë...

TERMETI/ Turqia dërgon ekip të specializuar në Shqipëri

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) i Turqisë njoftoi se do të dërgojë një ekip në Shqipëri...

Termeti/ Forcat zjarrfikëse të shkodrës në ndihmë të dëmtuarve…

Shefi i sektorit te nderhyrjes operacionale te Shkodres, Ridvan Bushati: "Fatmiresisht ne qarkun e Shkodres nuk...

“Si e përballova presionin e Sigurimit të Shtetit”

Isha në fshatin Manati, Lezhë. Ishte mëngjes, po lahesha tek kroi i fshatit, si doli ai trup i gjatë, me kostum gri,...

“Kasaphana” e ushtrisë serbe në Bërdicë, më 9 shkurt 1913

Nga Perparim Rexhepaj Pas katër muajsh luftime të përgjakshme ( tetor 1912-janar 1913), me humbje të rënda, ushtria e Malit...

Me 30 mijë euro dhe kokainë, arrestohet 34 vjeçari shqiptar. Pyetja e karabinierëve e...

Makina e tij lëvizte rrugëve rreth qendrës së Pistoia, çka ngriti dyshime tek karabinierët, të cilët e ndaluan atë për kontroll....

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...