Sunday, January 29, 2023

Erdoğan: Në vitin 2023 paga minimale në Türkiye do të rritet me 54.5 për...

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, sot në Ankara ka thënë se presin një rënie të mprehtë të inflacionit këtë muaj, raporton...

LAJM I FUNDIT/ Bordi vendos çmimet e reja të tregtimit të karburanteve me pakicë...

Bordi i Transparencës ka vendosur çmimet e reja të tregtimit të karburanteve nga dita e sotme, duke ulur çmimin e naftës në...

Euro në rënie të lirë, zbret poshtë nivelit të 115 lekëve…

Euro thelloi më tej rënien në kursin e këmbimit ditën e mërkurë. Monedha zbriti për herë të...

Ndryshon çmimi i karburanteve, shtrenjtohet nafta dhe benzina…

Një litër naftë do të tregtohet me 6 lekë më shumë referuar vendimit të fundit të Bordit...

Kriza për punëtorë rriti pagat/ Rroga mesatare e një të punësuari ka shkuar në...

Rritet paga mesatare në vend. Sipas Institutit të Statistikave në tremujorin e tretë të vitit paga mesatare...

Këmbimi valutor, me sa shiten e blihen dollari dhe euro…

Ashtu si euro edhe Dollari amerikan ka pësuar rënie ndaj lekut, në kursin e këmbimit.

Zyrtare nga bordi/ Ulet sërish çmimi i karburantit në vend. Ja sa do shitet...

Ndryshon sërish çmimi i karburantit në vend. Bordi i Transparencës ka vendosur sot që të ulë çmimin...

Kursi i këmbimit valutor, 8 dhjetor 2022…

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 109.7 lekë dhe do...

Bordi ndryshon sërish çmimin e karburantit, ja sa ka zbritur nafta…

Nga sot një litër naftë do të shitet me 198 lekë, duke e ulur në këtë mënyrë çmimin me 8 lekë. Dje...

LAJM I FUNDIT/ Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, ja sa do të...

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i...