Tuesday, June 22, 2021

Pas tërmetit Turqia arrestoi 279 zyrtarë, ndërtues dhe urbanistë / Po Shqipëria?

Nga Kreshnik Spahiu Sot kaluan ditët e zisë shtetrore për vdekjen e 50 qytetarve dhe...

Bebe Rexha vjen në Shqipëri: Dua të sigurohen që paratë e mbledhura do përdoren...

Bebe Rexha ka thënë për Zërin e Amerikës së të dielën niset për në Shqipëri për të ndihmuar...

Shkodër/ 6 shkolla me problematika të vogla nga termeti

6 shkolla janë me problematika të vogla në godina në Bashkinë Shkodër si shkak i lëkundjeve të...

Xhaçka apel qytetarëve: Mos hyni në banesat e dëmtuara, askush nuk do mbetet pa...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i bëri thirrje të gjitha banorëve që i kanë banesat e dëmtuara...

Prençi: Kemi shkollën e qenve me buxhet 1 mln euro në vit por s’kemi...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “360 Gradë”, në RTV Ora do të flitet për fatkeqësitë natyrore që...

Video/ Gjesti i mrekullueshëm i të riut shkodran, iu kthen buzëqeshjen fëmijëve durrsakë të...

Shqiptarët po kalojnë momente paniku, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, që...

KMSH: Në të gjitha xhamitë e vendit të bëhen thirrje për ndihma monetare dhe...

Komuniteti Musliman i Shqipërisë ka njoftuar se ditën e Premte (Xhuma) në të gjitha xhamitë e vendit...

Emiratet Bashkuara Arabe 3 milionë euro ndihma Shqipërisë

Emiratet Bashkuara Arabe janë solidarizuar me Shqipërinë, e cila po përjeton një situatë dramatike, ku shumë persona...

Bëmë hero qenin e Kosovës: Shqipëria harxhon 1.1 milion dollar për trajnimin e qenve,...

Gjatë mbrëmjes së djeshme në rrjetet sociale është bërë virale fotoja e një qeni të forcave të...

Ermali dhuron 100 mijë euro, Sabri Fejzullahu lëshon shtëpinë për të prekurit nga tërmetet

Ermal Fejzullahu ka treguar se ka dhënë si donacion një shumë prej 100 mijë eurove për të...

Latest article

Vala e të nxehtit, ISHP këshilla qytetarëve: Pini sa më shumë ujë dhe lëngje...

Instituti i Shëndetit Publik u ka sugjeruar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e...

E gjithë Shkodra pa ujë, dëmtohen tre panele të rrjetit në stacionin e pompimit...

Mbrëmë ka patur një difekt të rëndë dhe janë demtuar tre panele të rrjetit të shpërndarjes së energjisë në stacionin e pompimit...

PORTIERI BOJAN ZOGOVIÇ RINOVON EDHE PËR NJË SEZON…

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur akordin dhe ka firmosur kontratën e re me portierin Bojan Zogoviç, për të qenë...