Tuesday, November 24, 2020

Xhamat e zinj në makina, ja sa është tarifa që duhet të paguani

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka zyrtarizuar të drejtën për të errësuar xhamat e automjeteve, por duke respektuar standarde...

Myftiu i Shkodrës: Konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e ngurta dhe bunkerizimi...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet...

U gjobit nga shteti Malazez, shoqata Bjeshkatarëve “Rumia” bën gjestin e mrekullueshëm për Irfan...

Shoqata Bjeshkatareve “Rumia” nga Ulqini ia paguan dënimin kolegut Irfan Domnorit nga Shkodra. Në...

Shkodër/ Karta e studentit, flet zv/Rektori Gezim Dibra

Karta e studentit ka bere serish lemsh studentet ne Shkoder, kjo pasi prane universitetit “Luigj Gurakuqi” nje kompani po ofron shërbimin e...

Mjerimi dhe skamja vazhdojnë të përhapen, Myftiu i Shkodrës: Drejtuesit mburren me çështje qesharake

Situata social-ekonomike shihet nga Myftiu i Shkodrës si mjaft problemtatike. Kjo sipas tij ka sjellë largime masive të të rinjve, për të...

“Katastrofat nuk njohin kufinj”, Prefekti i Shkodrës pjesë e konferences rajonale në Podgoricë

Në kuadër të zbatimit të projektit "Katastrofat nuk njohin kufinj", në qytetin e Podgoricës, Mal i Zi, po zhvillohet konferenca rajonale me...

Dita botërore e diabetit, Mlloja: zbulohen 3-4 pacienta të sëmurë çdo ditë

Ne diten boterore te semundjes se diabetit, ne nje komunikim per mediat mjekja endokrinologe Lindita Mlloja e cila dha disa keshilla se...

Bashkia Shkodër urdhër për të liruar godinen, jetimët kërcënojnë me zaptim të “Safet Spahisë”

Ne Shkoder familjet e pastreha dhe jetimët që janë tek konvikti “Safet Spahia” në katet e sipërme kanë marrë një shkresë nga bashkia Shkodër...

Ministri i Jashtëm gjerman: Po punojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe RMV

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën...

26 banorë të Astirit të proceduar, u përplasen me policinë…

26 të proceduar për sulmin me gurë, sende të forta dhe bomba molotov ndaj punonjësve të Policisë. Sot, në...

Latest article

Myftiu Sytari: Mos i braktisni dhe keqtrajtoni prindërit…

Ka ndërruar jetë Haxhi Bardhyl Sytari, babai i Myftiut të Shkodres. Prej disa...

BRDARIÇ: VLLAZNIA PËR FITORE EDHE NDAJ TEUTËS…

Trajneri i Vllaznisë Thomas Brdariç bashkë me skuadrës është i fokusuar maksimalisht tek sfida e nesërme ndaj...

Policia e Shkodres arreston tre përsona të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme...

Shkodër/ Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapen dhe ndalohen...