Tuesday, June 22, 2021

Vllaznia firmos me një qendërmbrojtës…

VLLAZNIA FIRMOS ME QENDËRMBROJTËSIN DARKO BULATOVIÇKlubi i Futbollit Vllaznia bën të ditur se ka nënshkruar sot me qendërmbrojtësin Darko Bulatoviç. Ai në...

Shkodër/ Maturantët do bojkotojmë provimin e së martës nëse kërkesat tona nuk merren parasysh…

Testi i maturës shtetërore i matematikës ka ngritur maturantët e qytetit të Shkodrës në ptotestë. Me pankarta në duar grupe maturantësh të...

Shqipëria zgjidhet anëtare e Këshillit të Sigurimit…

Shqipëria u zgjodh të premten anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Kjo shënon herën e parë...

EURO 2020/ Zbulohet shuma rekord që do përfitojë ekipi kampion…

Starton sot në mbrëmje, në orën 21:00, gara më e rëndësishme e kombëtareve të futbollit, “EURO 2020”. Ndeshja hapëse është Itali-Turqi dhe...

Sekretari i GRUD thirje për demokratët…

Realiteti aspak i zakontë që ka pushtuar çdo cep të vendit, ndjenja e pasigurisë dhe e përkohësisë, shpresa e vakët apo ndjesia...

Del autopsia, Elezoviç u vra me një plumb në kokë, ish-shefi i antidrogës kishte...

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e ish-shefi i Antidrogës, Rudolf Elezoviç. Një ditë pas gjetjes së turpit të tij në...

Situata e Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe 11 raste të reja në 24 orët...

Asnjë person nuk ka humbur jetën në vendin tonë nga Covid-19, në 24 orët e fundit.  Ministria e Shëndetësisë...

E FUNDIT/ KPA shkarkon nga detyra prokurorin Anton Martini…

Ditën e sotme KPA ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini. Shkaku i këtij shkarkimi është prokurori Martini nuk...

Zgjedhor/ Shqyrtohet padia për Shkodrën, rrëzohet kërkesa e LSI për të shtyrë seancën…

Kolegji Zgjedhor është mbledhur sot për shqyrtuar ankimimin e PD-së ndaj vendimit të Komisionit të Ankesave për rezultatin e zgjedhjeve të 25...

OSHEE lajmëron banorët e zonës Shkodër për shkëputje energjie elektrike…

Njoftim për abonentët Shkodër.Stakim, 10 qershor Për shkak të punimeve të detyruara për riparimin e defektit në transformatorin e...

Latest article

Vala e të nxehtit, ISHP këshilla qytetarëve: Pini sa më shumë ujë dhe lëngje...

Instituti i Shëndetit Publik u ka sugjeruar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e...

E gjithë Shkodra pa ujë, dëmtohen tre panele të rrjetit në stacionin e pompimit...

Mbrëmë ka patur një difekt të rëndë dhe janë demtuar tre panele të rrjetit të shpërndarjes së energjisë në stacionin e pompimit...

PORTIERI BOJAN ZOGOVIÇ RINOVON EDHE PËR NJË SEZON…

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur akordin dhe ka firmosur kontratën e re me portierin Bojan Zogoviç, për të qenë...