Monday, October 18, 2021

Operacioni policor i koduar “Gimaj”, policia e shkodres arreston dy përsona…

Shkodër Finalizohet operacioni policor i koduar "Gimaj", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

A do të ndryshojë ora sivjet? Vjen më në fund njoftimi zyrtar…

Përfundimisht ora do të ndryshojë të Dielën, 31 Tetor 2021. Pra, ne duhet t’i kthejmë orët një orë mbrapa.

Policia e Shkodrës arreston 5 përsona, njëri prej tyre i dënuar për vrasje…

Pukë, Shkodër/ Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike.

Kupa e Shqipërisë, mësoni çiftet e turit të ardhshëm…

Janë luajtur sot 4 ndeshjet e fundit të turit të pare të Kupës së Shqipërisë. Dinamo që kishte humbur...

Princ Leka dekoron Ekrem Spahiun me “Urdhrin Mbretëror të Skënderbeut”…

Me rastin e 126 vjetorit të lindjes së Mbretit Zog I, në mjediset e Oborrit Mbretëror Shqiptar u zhvillua një ceremoni, ku...

Universiteti i Shkodrës, 11 degë rrezikojnë të mbyllen…

Rënia e numrit të studentëve në universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” dhe rrezikshmëria në të ardhmen për mbylljen e disa degëve, ka...

FMN “fshikulloi” qeverinë për PPP-të: Mungesë transparence, tejkalim kostosh dhe jashtë radhës së prioriteteve

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar lëshoi kritika ndaj qeverisë shqiptare për mënyrën se si po përdor fondet buxhetore për të financuar koncesionet...

Shkodër, mendimtari Keftaro: Islami s’ka lidhje me ekstremizëm…

Mendimtari islam Salahudin Keftaro është rikthyer në qytetin e Shkodrës për të marrë pjesë në një seminar trajnues 10 javor me imamët...

Lindja dhe fuqizimi i ISIS, drama e grave dhe fëmijëve shqiptarë (VIDEO)

Një konflikt civil 10-vjeçar që krijoi terrenin për lindjen e Shtetit Islamik. Një grup terrorist që lindi dhe u...

E FUNDIT/ U pozicionua në krah të Sali Berisha, PD shkarkon Flamur Nokën si...

NJOFTIM PER SHTYP I PARTISE DEMOKRATIKE Sot Kryetari i PD Lulzim Basha i ka komunikuar shkarkimin nga funksioni i...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...