Alban Xhaferi 6 milion premio ekipit për koken e Tiranës…

0
119

Ndonje pakenaqesi apo problem ne maredheniet mes administratorit Naku dhe sponsorit Xhaferi duket se eshte lene tashme pas dhe te gjithe ne kampin shkodran jane te fokusuar maksimalisht tek sfida e neserme me Tiranen.

Atmosfera eshte shume pozitive dhe skuadra duket entuziaste per marrjen e nje tjeter fitoreje, pavaresisht se perballe do te kene kampionet ne fuqi te vendit.

Per te shtuar edhe me shume angazhimin dhe perqendrimin e futbollisteve per marrjen e fitores ndaj Tiranes, ka menduar serish sponsori Alban Xhaferi.

Mesohet se biznesmeni ne fjale ka qene mbremjen e kaluar prane skuadres ne ambjentet e “Gardenland Resort” ku ajo eshte e grumbulluar, per t’i ofruar mbeshtetjen e tij maksimale.

Por jo vetem kaq. “Shkodra Sport” meson se sponsori i kuqebluve u ka premtuar futbollisteve serish shperblim ne rast fitoreje edhe neser ndaj Tiranes, ashtu siç beri javen e kaluar per fitoren ndaj Skenderbeut ne Korçe ku akordoi 5 milione leke shperblim.

Per fitoren e neserme ndaj bardhebluve, Xhaferi ka vendosur ne dispozicion te skuadres nje shperblim edhe me te madh se heren e kaluar. Pra, trepikeshi ndaj Tiranes vlen 6 milione leke per ekipin e Vllaznise.

Padyshim qe te tilla shperblime kane shtuar edhe me tej mobilizimin e futbollisteve kuqeblu, ndonese sfida si ajo Vllaznia- Tirana e kane brenda motivimin dhe ambicjen per te fituar. Por edhe 6 milione leke shperblim, kuptohet qe eshte nje arsye me shume per te fituar neser./SHKODRA-SPORT.COM/

PËRGJIGJU