Prill-Qershor, aspak favorizues për alergjikët. Lezha: janë rritur rastet e vizitave, mjekimi të mos neglizhohet

0
249

Muajit prill maj dhe qershor jane nder me problematiket sa i takon personave alergjike.

Me rikthimin e situates ne normalitet Alergologu Egir Lezha thote se jane rritur edhe rastet e vizitave, si per te semuret kronik ashtu edhe zbulimet rishtazi.

Lezha thote se ka komunikuar nepermjet telefonit me pacientet, ndersa te semuret kronik kane mare recetat tek mjeku i familjes.

Ne rast se nje person ka teshtima te shpeshta, rrjedhje hundesh apo therje ne fyt Lezha thote se keto simptoma nuk duhen neglizhuar, pasi kurimi i hershem eshte me efikas per pacientet./RealitetiPost/

PËRGJIGJU