Manifestoi me flamurin Kombëtar, arrestohet në Krajë Irfan Domnori nga Shkodra

0
283

Ditën djeshme më 16 nëntor 2019 në Ostros të Krajës është arrestuar shkodrani Irfan Domnori për shpalosjen e flamurit kombëtar.

Burime për RealitetiPost bëjnë me dije se arrestimi i tij u bë gjatë manifestimit tradicional “Dita e Gështenjës”.
Mësohet se Domnori është gjobitur më 300 gjobë dhe i ndalohet hyrja ne Mal te Zi për 30 ditë më preteks se ka kercenu rendin publik.

Kraja më një popullsi 100% shqiptare ka të drejtë të përdor flamurin kombëtar sipas kushtetutes malazeze.
Arrestimi i zotit Domnori tregon qartë Albanofobinë malazeze dhe diskriminim e koordinuar shtetërorë kundër Shqiptarëve./RealitetiPost/

PËRGJIGJU