Kishte fshehur “TT” tek xhepi i derës, árresohet 21 vjeçari, qarkullonte me ármë në makinë (Emri)

0
174

Policia e Shijakut ka árrestûar një 21-vjeçar të identifikuar si Geri Metaj, i cili lëvizte me ármë zjárri pa leje.

I riu u ndalua teksa po qarkullonte me një mjet tip “Mercedez Benz”, i cili rezultoi me targa të vjedhura ndërsa brenda, e vendosur në derë u gjet edhe ármá. 

Bashkë me armën tip “TT”, 21-vjeçarit iu gjet dhe u sekuestrua dy karikátorë me 14 fishekë.

Shijak/Durrës

Gòditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Qarkullonte me automjet me targa të vjedhura dhe mbante ármë zjárri me vete, kapet dhe árrestohet në flagrancë 21-vjeçari me precedent të mëparshëm penal.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale një ármë zjárri dhe mûnicion lûftárak.

Shërbimet e Operacionales në DVP Durrës, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shijak, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me ármë zjárri me vete dhe si rezultat i kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, árrestuan në flagrancë shtetasin:

G. M., 21 vjeç, banues në Durrës, i dënûar më parë për vjedhje.

Shërbimet e Policisë, në vendin e quajtur “Sallmone”, Shijak, kanë ndaluar mjetin tip “Mercedez Benz”, i cili rezultoi me targa të vjedhûra, me drejtues shtetasin G. M. dhe pas kontrollit të ushtruar, në derën e automjetit u gjet një ármë zjárri pistoletë “TT”, me dy karikatorë me 14 fish ekë, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

PËRGJIGJU