Çudia në Durrës/ Burri dhe komshija me Covid, gruaja negative

0
273

Dy nga gjashtë rastet e infektuara në Durrës janë konstatuar pas paraqitjes në urgjencën e spitalit të Durrësit.

Personeli ka dyshuar dhe u ka bërë skaner e më pas testin e tamponit disa personave. Dy prej tyre kanë rezultuar pozitiv.

Burime spitalore bëjnë të ditur se dy personat janë një burrë dhe një grua në moshë të tretë, të cilët po mbahen nën mbikqyrje për të parë ecurinë e sëmundjes.

Sipas burimeve të Top Channel, burri ka dalë pozitiv, gruaja negative, ndërsa komshija pozitive.

PËRGJIGJU