Sunday, January 29, 2023

Euro arrin në nivelin më të lartë të vitit në tregun vendas, a po...

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të fortë përgjatë dy ditëve të fundit, duke u ngjitur sot...

Koronavirus, të gjitha dëmet që po shkakton sektorëve kryesorë të ekonomisë italiane

Turizmi, panairet tregtare, tregtia, bujqësia. Shpërthimi i koronavirusit në Itali, para së gjithash, kërcënon normat tashmë të dobëta...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana drejt Arabisë Saudite

Kompania low-cost “Flynas”, ka lajmëruar nisjen e fluturimeve  me linjë direkte Tiranë – Riad me çmimet më...

Shqipëria futet sërish në listën gri të pastrimit të parave

Shqipëria rezulton i vetmi shtet europian së bashku me islandën që është identifikuar në të ashtuquajturën listën...

Telefonia celulare, KLSH: Tregu oligopol, ka rritje të përqendrimit, mes 10 vendeve me tarifat...

Tregu i telefonisë celulare në vend cilësohet me strukturë oligopoli ndërkohë që vendi ynë është në vendin e...

Arben Ahmetaj: Vetëm 295 mln euro i janë falur Shqipërisë, 885 mln euro janë...

Optimizmi i tepërt i pasdites së djeshme në lidhje me konferencën e donatorëve, zgjati shumë pak.

Shqipëria mbledh mbi 1 miliard euro për rindërtimin, Rama citon Kur’anin: Njerëzimi është një...

Shqipëria ia ka dalë me sukses të mbulojë jo vetëm mbulojë të gjithë faturën e tërmetit me...

Shifrat e donatorëve për tërmetin/ Franca thyen rekordin…

Franca ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 100 milionë euro për procesin e rindërtimit, pas tërmetit tragjik të...

Tërmeti/ Zvicra dhe Emiratet e Bashkuara Arabe befasojnë Shqipërinë, ja shuma që dhurojnë për...

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë vendosur të japin një shumë të konsiderueshme për procesin e rindërtimit në...

Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare

Autoriteti i Konkurencës pezullon tarifat e reja të kompanive celulare. Mësohet  se një vendimi i tillë parashikon pezullimin e...