Thursday, August 11, 2022

Lejet e ndërtimit në Durrës, vetëm në 2018 u rritën me 70% sipërfaqet e...

Qyteti i Durrësit u godit rëndë nga tërmeti mëngjesin e 26 nëntorit, ku për fat të keq u...

DOKUMENTI/ Vasili publikon urdhrin e drejtorit të Policisë së Shkodrës…

Ish-kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar sot urdhrin e Policisë së Shtetit me anë të...

Thjesht i irriton apo ia kanë edhe friken Elvis Naçit?

Shegertave te kazanhanes poliedrike mbasi ua mbylli gojen dhe ua shkundi pluhnin e zemres termeti, iu rikthyen...

Rama i ashpër me mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’jua rrok...

Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish një apel për mediat. “Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni!...

Letra e Xhaçkës për Metën në korrik: Shqipëria më e përgatitur se kurrë për...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka,  i ka dërguar një përgjigje Presidentit Ilir Meta në korrik të këtij viti,...

Sot zyrtarisht dimër, ulen ndjeshëm temperaturat

Sipas Meteoalb: Mot i kthjellët mbizotëron në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash...

Ende asnjë vendim për rifillimin e mësimit, ministrja Shahini jep detaje

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka theksuar se qarqet e paprekura nga tërmeti katastrofik i së martës, procesi...

Pas tërmetit Turqia arrestoi 279 zyrtarë, ndërtues dhe urbanistë / Po Shqipëria?

Nga Kreshnik Spahiu Sot kaluan ditët e zisë shtetrore për vdekjen e 50 qytetarve dhe...

Bebe Rexha vjen në Shqipëri: Dua të sigurohen që paratë e mbledhura do përdoren...

Bebe Rexha ka thënë për Zërin e Amerikës së të dielën niset për në Shqipëri për të ndihmuar...

Shkodër/ 6 shkolla me problematika të vogla nga termeti

6 shkolla janë me problematika të vogla në godina në Bashkinë Shkodër si shkak i lëkundjeve të...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...