Monday, May 23, 2022

Aktivisti i OP, paketa antishpifje, cirk i Rames për të harruar Dakon

"Kur Tan Dulaku, për interes të Lali Erit, mbylli emisionin e Artan Ramës që investigoi mbi vrasjen...

Tartufi Shqiptar – Biznesi Fitimprurës Që Sjell Miliona

Rreth 3.000 Euro për një kilogram kërpudha. Duket një çmenduri dhe në fakt është, por tartufi e ka...

Shkatërrimi i pyjeve në male dhe tokës në bregdet, po kërconin speciet e rralla...

Shkatërrimi i pyjeve dhe kullotave në male dhe shndërrimi i tokës bujqësore në troje banesash po dëmton florën...

Bashkia e Tiranës miraton heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Për shkak të konstruksionit mbajtës të tarracave, që lidhet drejtpërdrejtë me sigurinë e jetës dhe shëndetit të banorëve...

“Tel hekuri për gjuhen e Medias”

Nga Zija Çela TEL HEKURI PER GJUHEN E MEDIAS Pesembedhjete vjet...

“Megaprojekti Kanali i Stambollit do ta çlirojë dhe mbrojë Bosforin”

Megaprojekti "Kanali i Stambollit" do të çlirojë dhe mbrojë ngushticën e Bosforit, i cili përshkon metropolin turk, tha...

Unioni i Gazetareve Shqiptare: Qeveri terhiq projektligjet e “Paketes Antishpifje”!

Kete thirrje e shperndan çdo anetar i UGSH Unioni i Gazetareve Shqiptare bashkohet ne...

Shkodër/ 13 dhjetori, 29 vite nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

13 dhjetori i vitit 1990 është dita kur në Shkodër u rrëzua busti i diktatorit Enver Hoxha....

Fotot/ Me shpejtësi rekord përfundon projekti, Pacolli tregon si do të jenë banesat që...

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë lajmin për përfundimin e projektit për ndërtimin e...

Dy javë pas tërmetit, Komiteti i Emergjencave jep të dhënat e plota të veprimeve...

Dy javë pas tërmetit të 26 nëntorit, Drejtori Qëndror të Komitetit Ndërministror të Emergjencave Civile, Bledi Çuçi​...

Latest article

VIDEO/ 20 vjeçarja nga Shkodra humb kontrollin, ndërron jetë 73 vjeçarja…EMRI…

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20...

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dyshohet për një të vdekur…

Nje aksident eshte shenuar vetem pak minuta me pare ne superstraden Lezhe - Shkoder, ne afersi te...

Milan fiton titullin kampion pas 11 vitesh pritje…

Scudetton e fiton Milan! Të besuarit e Stefano Piolit arritën që të bëjnë siç duhet detyrat e...