Tuesday, May 18, 2021

Shkodër/ ADZM zhvillon analizen vjetore. Dede: Kërkojmë bashkëpunim me policinë vendore…

Administrata e zonave te mbrojtura ne Shkoder zhvilluan analizen vjetore te vitit qe lame pas! Drejtori i...

Njihuni me parashikimin e motit, 21 janar 2020

Moti i qëndrueshëm dhe me diell do të shoqërojë ditën e sotme territorin shqiptar, ku në zonat malore...

Tatimet: 20 mijë paga nuk janë reale, bizneset abuzojnë me deklarimet

Mos deklarimi real i pagave nga ana e punëdhënësve është një problemet më të prehta, që cënon...

Myftiu Sytari vizitë në Bashkinë Shkodër, takohet me kryetaren Voltana Ademi

Paraditën e së hënës, më 20 janar 2020, Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed B. Sytari, zhvilloi një...

“BILD” i kthehet Bashës: Mori 675 mijë euro nga lobi rus për ti përdorur...

Gazeta më e madhe gjermane “Bild” i ka kushtuar një artikull të posaçëm 675 mijë dollarëve të lobingut...

Bashkia Tiranë, kontrata të dyshimta në emër të fatkeqësisë natyrore

Dhjetori ka qenë një muaj intensiv në bashkinë e Tiranës sa i përket nënshkrimit të tenderave, por pa shpallje të kontratës.

Bashkia Tiranë, kontrata të dyshimta në emër të fatkeqësisë natyrore

Dhjetori ka qenë një muaj intensiv në bashkinë e Tiranës sa i përket nënshkrimit të tenderave, por pa shpallje të kontratës.

Eurostat: Shqipëria thyen rekordin në rajon, ndër vendet me numrin më të lartë të...

Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëve të dënuar...

Gjermani, rregulla më të ashpra kundër pastrimit të parave

Gjermania do t’i koordinojë më mirë aktivitetet në luftën kundër pastrimit të parasë dhe terrorizmit financiar. Për këtë Ministria e Financave për herë të...

Revoltë për tragjedinë ajrore, japin dorëheqjen gazetaret më të njohura në Iran

Për 13 vite radhazi ishte një nga personazhet më të njohura dhe të dashura të televizionit shtetëror, por...

Latest article

Lajme të mira/ Asnjë i intubuar nga Covid në Shqipëri

Një person ka humbur jetën nga COVID gjatë 24 orëve të fundit. Pas kryerjes së 3169 testime, janë zbuluar 39 raste të...

Vllaznia Taekwondo fiton titullin kampion me fëmijët…

Në Tiranë te pallati i sportit Farie Hoti, u zhvillua kampionati kombëtar për fëmijë në sportin e taekwondos. Të...

VIDEO/ Bashkeshortja e Endri Mustafes: Vrasjen nuk e ka kryer as fisi Bajri. Nuk...

Bashkeshortja e Endri Mustafes: Vrasjen nuk e ka kryer as fisi Bajri. Nuk kemi lidhje me asnjerin fis. Nuk e dime kush...