Monday, March 1, 2021

Rama i ashpër me mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’jua rrok...

Kryeministri Edi Rama ka bërë sërish një apel për mediat. “Filtroni informacionet dhe verifikoni ato që thoni!...

Letra e Xhaçkës për Metën në korrik: Shqipëria më e përgatitur se kurrë për...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka,  i ka dërguar një përgjigje Presidentit Ilir Meta në korrik të këtij viti,...

Sot zyrtarisht dimër, ulen ndjeshëm temperaturat

Sipas Meteoalb: Mot i kthjellët mbizotëron në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash...

Ende asnjë vendim për rifillimin e mësimit, ministrja Shahini jep detaje

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka theksuar se qarqet e paprekura nga tërmeti katastrofik i së martës, procesi...

Pas tërmetit Turqia arrestoi 279 zyrtarë, ndërtues dhe urbanistë / Po Shqipëria?

Nga Kreshnik Spahiu Sot kaluan ditët e zisë shtetrore për vdekjen e 50 qytetarve dhe...

Bebe Rexha vjen në Shqipëri: Dua të sigurohen që paratë e mbledhura do përdoren...

Bebe Rexha ka thënë për Zërin e Amerikës së të dielën niset për në Shqipëri për të ndihmuar...

Shkodër/ 6 shkolla me problematika të vogla nga termeti

6 shkolla janë me problematika të vogla në godina në Bashkinë Shkodër si shkak i lëkundjeve të...

Xhaçka apel qytetarëve: Mos hyni në banesat e dëmtuara, askush nuk do mbetet pa...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i bëri thirrje të gjitha banorëve që i kanë banesat e dëmtuara...

Prençi: Kemi shkollën e qenve me buxhet 1 mln euro në vit por s’kemi...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “360 Gradë”, në RTV Ora do të flitet për fatkeqësitë natyrore që...

Video/ Gjesti i mrekullueshëm i të riut shkodran, iu kthen buzëqeshjen fëmijëve durrsakë të...

Shqiptarët po kalojnë momente paniku, pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, që...

Latest article

Firmoset koalicioni paszgjedhor mes PD dhe LSI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nënshkroi sot marrëveshjen për koalicionin paszgjedhor me kryetaren e Lëvizjes Socialiste...

PD firmos nesër me LSI për koalicion paszgjedhor…

Kreu i PD-së Lulzim Basha mblodhi sërish këtë të diel drejtuesit politikë të 12 qarqeve të vendit....

SPAHIA: EDI RAMA INVESTON VETEM NE PROPAGANDE, QYTETARET PERBALLOJNE VETE KOSTOT ANTI COVID-19

Shifrat ditore të fataliteteve nga Covid-19 vijojnë të mbeten shqetësuese, por ka një situatë tjetër tejet problematike,...